Виклики карети швидкої медичної допомоги тепер розмежовуватимуть наекстрені та неекстрені, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Про це розповів виконувач обов’язків начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук  під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Так, за словами Миколи Якимчука, в обслуговуванні викликів відбулися суттєві зміни. Тепер вони діляться на екстрені та неекстрені. Згідно з постановою Кабміну, екстреними вважають виклики щодо пацієнта з судомами, раптовим розладом дихання, раптовим болем у ділянці серця, блювотою кров'ю, гострим болем у черевній порожнині, зовнішньою кровотечею, ознаками гострих інфекційних захворювань, гострими психічними розладами.

Окрім того, екстреними також прийнято вважати звернення, зумовлені усіма видами травм (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови), ураженням електричним струмом, блискавкою, тепловими ударами, переохолодженням, асфіксією всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи) ушкодженнями різної етіології під час надзвичайних ситуацій. Окрім цього, до цієї категорії відносять отруєння, укуси тварин, змій, павуків та комах, порушенням нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча тощо).

Неекстреними є виклики щодо раптового підвищення температури у хворого, кашлю, болю в горлі, алкогольних та наркотичних синдромів, запаморочень, підвищення чи пониження тиску.

Тож, екстрені виклики обслуговуються медиками у межах десятихвилинного доїзду у місті та двадцятихвилинного - у селі. Неекстрені ж виклики обслуговують в межах однієї години і більше.