Від сьогодні у рамках проекту «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади», у роботу запускається бета-версія сайту, аналог якого вже існує у Луцьку. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
У рамках проекту «Відкрите місто» створили інтерактивну карту, на яку мешканці міста можуть наносити проблеми публічного характеру. Зазначена проблема відразу відправляється на відповідний орган чи комунальне підприємство. Можна вносити на карту 7 напрямів проблем. Зокрема більшість напрямів стосується проблем житлово-комунального господарства міста.
Луцька міська громадська організація «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» виграла грант у розмірі 119 934 гривень на розробку сайту для міської громади. Як повідомив керівник проекту «Відкрите місто» Михайло Наход, наразі розглядають можливість включення цього проекту до програми «Відкритий уряд». Цей проект спрямований на підвищення відкритості органів влади.
Тож, в межах проекту створена інтерактивна карта, на яку мешканці міста можуть наносити проблеми, однак проблеми не особисті, а публічні. Зазначена проблема відразу відправляється на відповідний орган чи комунальне підприємство. Можна вносити на карту 7 напрямів проблем. Зокрема, більшість напрямів стосується проблем житлово-комунального господарства міста.
Лучани зможуть писати у системі про відкриті люки, купи сміття, відключення електроенергії, обмальовані графіті будинки та інші проблеми, що їх турбуватимуть. До того ж, на сайті можна буде простежити, чи на проблему вже відреагували.
Михайло Наход додав, що зараз система ще тестується, а орієнтовно з 1 жовтня вже буде працювати у нормальному режимі. Система не є анонімною, оскільки громадянин може зайти туди через свою електронну пошту або через соціальні мережі.
Своєю чергою, міський голова Луцька Микола Романюк наголосив, що розглядатися будуть тільки ті повідомлення, які надходять від авторизованих громадян.
Окрім того, відомо, що тепер у всіх профільних управліннях міської ради та у всіх комунальних підприємствах мають визначити одного відповідального працівника, який буде перевіряти повідомлення, які надійшли в систему і спрямовані на реакцію саме цієї установи чи підприємства.
Романюк також додав: «Вже сьогодні діє досвід міста Вінниці. Цей проект якнайшвидше треба впроваджувати і в нас. За мешканців я не сумніваюся. Інша справа – те, як реагуватимуть на це працівники міської ради, комунальних підприємств. Тому що буде одразу видно, де є які проблеми, де хто недопрацьовує».
Однак той рівень, наскільки влада Луцька готова до відкритості перед своєю громадою, днями продемонстрував Луцький міський голова Микола Романюк. Нагадаємо, градоначальник підписав розпорядження, в якому міститься перелік службової (тобто такої, до яеої громадськість не повинна мати доступу) інформації. Таким чином мер вважає за потрібне засекретити відомості про заробітну плату працівників місько ради та відомості, що містяться в деклараціях про доходи, а також генеральний план міста.
Коментарі
місцевий
24.09.2013 14:47:44
Вислів "пишіть,- папір усе стерпить" живе і надалі. Тільки тепер це усучаснили " Надсилайте, а ми знайдемо куди Вас послати ". Аналогічний сайт вже презентував Палиця. Що треба виділяти нові кошти на інший. Краще за ті гроші щось би відремонтували.
=)
24.09.2013 16:48:06
Напевно просто треба роздеребанити грант, та місцевий бюджет.