342 аптечні пункти забезпечуватимуть для осіб з гіпертонічною хворобою медичні препарати з 90%-им та 50%-им відшкодуванням від їхньої вартості в межах пілотного проекту щодо державного регулювання цін на ліки для цієї категорії хворих, - повідомляє «Під прицілом».
Про це стало відомо під час прес-конференції в управлінні охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації 25 вересня.
Як повідомив головний спеціаліст з терапії охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Берник, в області із трьома аптеками заключені відповідні договори на державному рівні «Волиньфарм», «Сальве» та «Волиньфармпостач».
За його словами, коли люди з гіпертонічною хворобою звертаються до інших аптек, то при пред’явленні рецепту від лікаря у відшкодуванні частини вартості препарату їм відмовлять, і люди, зрештою, вважатиуть, що їх обманули.
«Я радив би, не звертатися пацієнтам у ті аптечні заклади, які не мають заключеного договору з управлінням охорони здоров’я щодо повернення коштів. Бо хворий звертається з рецептом до аптеки, з якою договір не заключили. Його рецепт не приймається, і хворого вводять в оману, аби взяти той чи інший препарат, який є.Тоді і хворий втрачає свої власні кошти, ідучи в такі аптечні заклади», - зауважив Микола Берник.
Медик зазначив, що відшкодування коштів поширюється на три групи препаратів для гіпертоніків:
I. Група препаратів з 90%-им відшкодуванням коштів від вартості ліків (32 препарати, втому числі імпортні);
II. Група препаратів з 50%-им відшкодуванням коштів від вартості ліків (18 препаратів);
III. Комбіновані лікарські засоби (Ця категорія набагато обмеженіша за дві попередні. Аптеки-постачальники та ціни наразі невідомі, оскільки ця група лікарських засобів включена до пілотного проекту нещодавно).
Усього – 161 препарат для хворих на артеріальну гіпертензію.
Він додав, що наразі в області немає жодного аптечного закладу, який би продавав ліки для гіпертоніків за дешевшими цінами, ніж ті, з якими заключені договори про регулювання цін для таких хворих.
«Наприклад, вартість Берліприлу становить 32,89 гривні, а коли проводиться відшкодування коштів, то пацієнт його придбає в аптеці за 15 гривень 40 копійок», - каже Микола Берник.
Також він додав, що відповідний проект, на який виділено більше 191 мільйона гривень, вважають пілотним, оскільки в Кабміні України розглядаються й інші напрямки відшкодування ліків для пацієнтів.
Порядок відшкодування коштів на ліки для осіб із гіпертонічною хворобою:
Хворим на артеріальну гіпертенцію за наявністю показань лікарські засоби виписуються на рецептурних бланках за формою №1 із зазначенням міжнародної непантенованої назви та/або їх комбінацій.
Рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, додатково завіряються печаткою червоного кольору, де вказується, що «Вартість підлягає відшкодуванню».
Відпуск із аптек таких лікарських засобів відбувається тільки за відповідними рецептами. Відповідно до Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділі, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, зберігаються в аптеках протягом трьох років.
Перелік медичних препаратів, які розділено за категоріями відшкодування, наявний в аптеках та у сімейних лікарів.
Коментарі
коментарів немає