У Луцьку урочисто відкрили Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня», - інформують Волинські новини.

Це дійство - наймасштабніше зі всіх місцевих заходів. До Луцька з’їхалися фольклорні колективи не лише з усіх куточків України, а й з восьми країн світу. На попередній фестиваль у 2010 році приїхали гості з п’яти країн.

«Мета фестивалю: популяризація українських традицій, обрядів, звичаїв, відродження народних весільних дійств, звичаєво-обрядової автентики літньо-осіннього циклу», − розповів голова оргкомітету «Берегині», заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк.

Головним режисером «Берегині» вже вп’яте є народний артист України Василь Вовкун.

«Колективи відбирали дуже жорстко, єдиний критерій, якого повинні дотримуватись усі учасники фестивалю – автентичність. У своїх виступах вони повинні доносити до глядачів обряди та традиції, опираючись на минуле. Тому тут не всі, хто хотів приїхати», − підкреслив головний режисер фестивалю Василь Вовкун.

На фестиваль завітали фольклорні колективи від українських громад Росії, Польщі, Литви, Білорусі, Молдови, Румунії, Іспанії та Алжиру, а також з Вінницької, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Херсонської, Черкаської та Чернівецької областей України, а також усіх районів і міст Волині.

Черкаському колективу «Калина» вже 31 рік. «У нас в репертуарі більше 300 пісень. Сьогодні будемо представляти Черкащину піснею, якій понад 100 років. Шукаємо такі твори по селах, записуємо», − розповіла керівник колективу «Калина» Віра Лобунець.

Українська громада у Мурманську нараховує до 50 людей. Багато, хто з колективу «Лелекі» вже у Луцьку втретє. «Я дуже хотіла приїхати. Перший раз була в 2006 році. Дуже сподобалося. Тягне на Україну», − каже жителька Мурманська, українка Катерина Бура.