У зоні ризику щодо збільшення вмісту ацетону в крові - діти від 2 до 6 років. Про це розповідає сімейний лікар Ігор Дмитрук у Луцьку, - пишуть Волинські новини.

Дорослі теж можуть страждати від схожих симптомів, однак ризик захворювання значно зменшується після десятирічного віку.

Зокрема дитина лучанки Інни декілька днів була в інфекційній лікарні. 

«Спочатку не зрозуміли, що відбувається. Моя дитина ні на що не реагувала. Просто лежить і дивиться у стелю, байдужа до всього. Температура підвищена. Повна апатія. 3 роки дівчинці», - розповідає у розпачі лучанка Інна.

«У лікарні розказали про ацетон. Мовляв, хвороба теперішнього часу. Основна проблема - у харчуванні. Соки ці пити не можна», - додає жінка.

Зі слів лікарів, після трирічного віку ймовірність захворювання не така висока, але от, мовляв, сталось.

«Ацетонемічний синдром може бути як первинним, так і вторинним, тобто розвиватися внаслідок інфекційних захворювань, післяопераційних станів тощо. Основною причиною появи первинного ацетонемічного синдрому – неправильне харчування, вживання неякісних продуктів чи продуктів із вмістом ГМО», - розповідає фахівець.

Зі слів медика, особливо небезпечним є період відлучення дитини від грудного вигодовування. Лікар наполягає: «Продукти для таких діток треба відбирати дуже ретельно».

Методи профілактики захворювання прості: збалансоване харчування, здоровий сон та перегляд телебачення не більше півтори години на добу. Окрім цього, медики рекомендують батькам час від часу перевіряти вміст ацетону у крові за допомогою відповідних тест-смужок, які занурюють у сечу.

Коли ж у дитини з невідомих причин почалася блювота, насамперед, треба підтримувати водний баланс організму мінеральними водами, сухофруктами, содовими розчинами.

Однак лікарі наполегливо радять не займатися самолікуванням і при перших симптомах звертатися до спеціалістів. Оскільки невчасне надання фахової допомоги може призвести до трансформації ацетонемічного синдрому у подагру, сольовий діатез чи цукровий діабет вже у дорослому віці.

Довідка:

Ацетонемічний синдром або недіабетичний катоацидоз – сукупність симптомів, які спричинені надлишковим вмістом кетонових тіл у крові. Простими словами – це захворювання, яке супроводжується підвищенням температури, болем у животі та блювотою із запахом ацетону. Внаслідок страждає імунна система та шлунково-кишковий тракт.