Щороку кількість наркоманок, які народжують в пологових будинках, в Україні збільшується. Такий наплив пацієнток із груп ризику виявив проблему - у більшості звичайних поліклінік прийняти таку вагітну не вміють, - йдеться у сюжеті ТСН 19:30.

Громадські організації вимагають переглянути застарілі медичні інструкції, щоб серед новонароджених у таких горе-мам було більше здорових діток. Так, лише у Києві за рік народжується майже 100 малят від мам-наркоманок.

В Україні нині готують інструкцію, щоб покращити лікування вагітних із наркозалежністю, щоб ці діти мали шанс вирости здоровими. Навіть звиклі лікарі не витримують цілодобово плачу. Це триває, поки не виведуть всю  отруту, отриману ще до народження.

"Дуже багато жінок, які використовують вуличні наркотики, приготовлені в домашніх умовах: екстракти соломки чи коктейлі з медпрепаратів. Якщо раніше починаємо лікування, то менш важкі будуть прояви", - заявила заввідділення інтенсивної терапії новонароджених Лариса Філенко.

Наркозалежна  вагітна Вікторія згадує, як у звичайній районній поліклініці їй не змогли порадити, як звести небезпеку для її дитини до мінімуму.

У МОЗ  визнають, що нинішня медична інструкція уже застаріла. Вагітних із наркозалежністю щороку більшає, тож необхідні нові рекомендації деталізованого лікування. "Р

аніше цих пацієнтів концентрували в певних клініках. Нині вони можуть звернутись до будь-якого лікаря. Сьогодні ж завдання підготувати і допомогти лікарю, який рідко зустрічається із цією патологієї, зокрема, дати рекомендації", - зазначив головний акушер-гінеколог МОЗ Вячеслав Камінський.