Працівник приватного підприємства дав хабар обсягмо 1000 гривень працівникам Волинської обласної санітарно-епідеміологічної станції. Це зафіксовано на відеоплівці. За вчинений злочин обвинуваченого засудили «умовно», - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Луцький міськрайонний суд засудив обвинуваченого до покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки, але звільнений від призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку тривалістю 1  рік, не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки

Як видно на відеоплівці, регіональний представник ПП «Дамар» під час перебування в приміщенні Волинської обласної санітарно-епідеміологічної станції, передав хабар за відтиски печаток на міжнародних товарно-транспортних накладних (CMR), про нібито проходження санітарно-епідеміологічного контролю для подальшого розмитнення товару, ввезеного з Польщі підприємством без відповідного  висновку. Обвинувачений  залишив тисячу гривень на робочому столі помічника лікаря гігієни праці. Працівник згодом  поділився «заробленим» із завідувачем відділення гігієни праці, який був ініціатором «вирішення питання». Особи, які отримали хабар, підтверджують це.

Однак, обвинувачений не визнає вироку Луцького міськрайонного суду, тож подав апеляцію. На його думку, висновки суду про його винуватість побудовані лише на припущеннях, а тому вирок суду просить скасувати, а кримінальне провадження щодо нього закрити.  Він каже, що злочин не вчиняв, а на столі у помічника лікаря залишив не гроші, а аркуш паперу з номером телефону. Однак колегія суддів Апеляційного суду Волинської області вважає безпідставними апеляцію та розцінила її як намагання особи уникнути кримінальної відповідальності. Оскільки відеоплівка, свідки та міжнародно товаротранспортна накладна та інші дркументи свідчать про причетність обвинуваченого до дачі хабара.

Таким чином, Апеляційний суд Волинської області вирішив вирок Луцького міськрайонного суду залишити без змін.