Мешканок Волинської області закликали регулярно проводити самообстеження молочних залоз, - повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

У волинському обласному онкологічному диспансері відбулась прес-конференція на тему «Рак молочної залози: як українкам попередити хворобу?». У заході взяли участь головний лікар обласного онкодиспансеру Андрусенко Орест Петрович та завідувач мамологічного відділення Малімон Юрій Іванович.

Як розповіли лікарі, рак молочної залози посідає перше місце з розповсюдженості серед онкохвороб жіночої половини населення України та у більшості розвинутих країн світу. Рівень захворюваності на цей вид раку за останні півстоліття збільшився більше ніж у 4 рази, і це неабияк насторожує вітчизняних лікарів. Щороку у майже 1,5 мільйона жінок діагностують рак молочної залози, 600 тисяч жінок – помирають. В Україні кожні 35 хвилин виявляється новий випадок захворювання, і кожну годину від нього помирає одна жінка.

Онкологи наголошують, що рання діагностика раку молочної залози – це запорука успішного лікування. Вони закликають жінок здійснювати самообстеження, проходити профілактичні лікарські огляди, скринінгові обстеження та мамографічні дослідження.

При Волинському обласному онкологічному диспансері функціонує  мамологічний центр із сучасною апаратурою. Диспансер оснащений всією необхідною апаратурою, яка дозволяє виявити рак на найперших стадіях, коли ще навіть не можна відчути пухлину на дотик.

«Лікування на ІІІ-ІV стадії вимагає великих грошових затрат і є малоефективним. В таких випадках витрати на лікування збільшуються у 25-30 разів. Порівняно з тим, коли пухлина виявляється на ранній стадії», - зазначає Орест Андрусенко.

Лікарі наполегливо рекомендують регулярно здійснювати самообстеження і не боятись в разі виявлення аномалій прийти на прийом до мамолога. Статистика свідчить, що тільки у 2% жінок підтверджують діагноз раку грудей, ще у 10-15% знаходять доброякісні пухлини, інші ж виявляються здоровими.

У 20 % випадків рак виявляють запізно, коли жінка звертається за допомогою, допомогти їй вже вкрай важко або ж неможливо. Саме пізня діагностика є головною причиною високої смертності від цього захворювання серед молодих жінок.

Питання самообстеження молочних залоз залишається дуже болючою проблемою для України. Як переконують онкологи, не більше 1% жінок його робить. Актуальним залишається навчання жіночого населення методиці обстеження молочних залоз. Лікарі пропонують знімати якісні відеоролики про самообстеження та показувати їх на телебаченні.