У лікарнях Луцька стентування серця роблять безкоштовно, -повідомили у прес-службі Волинської ОДА.

Від 2005 року в Луцьку, на базі міської клінічної лікарні працює обласний центр кардіоваскулярної патології. Близько 5000 пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи щорічно отримують від фахівців Центру допомогу. Із них – близько 500 -  з інсультами головного мозку та до 300 -  з інфарктом міокарда. І ці небезпечні хвороби значно помолодшали. Лікарі також розповідають, що вже надто часто «швидкі» привозять до них молодих чоловіків, віком 35-45 років: «І серце у них вкрай зношене, бо не бережуть себе, ведуть неправильний спосіб життя, недосипають, зловживають нікотином, алкоголем».

«Інфаркти та інсульти тепер більше діагностуємо не у дідусів, а у чоловіків, яким ще жити й жити, дітей ростити, працювати. А вони у 40 років можуть стати інвалідами», - з прикрістю констатують медики.

От і Сергій В., лучанин 39 років ніколи й не думав, що потрапить до відділення інтенсивної терапії після приступу стенокардії. Він регулярно займався спортом, грав за любительську футбольну команду. Однак, як зізнається, багато палив, півтори пачки цигарок щодня. При цьому ночами ще недосипав, бо писав статті для інтернет-сайтів. «Маленька дитина, тому шукав, як підзаробити. І серцевий напад був для мене, як сніг на голову. Не витримав організм такого режиму», - розповідає Сергій.

    «Коли я вже потрапив до лікарні, дізнався причину болю, що у мене інфаркт, перша думка була – де ж взяти кошти на лікування й операцію. Адже ходять розмови, що суми потрібні просто астрономічні. У мене було два виходи: або кредит з великими відсотками брати, або ж терміново щось продавати з майна», - каже він. «І я був приємно вражений тим, що стент у серце мені поставлять безкоштовно! Виявляється на Волині діє така програма «Волинькард», завдяки якій допоможуть мені й багатьом іншим пацієнтам. Дату операції вже призначено. Після неї я зможу повноцінно жити й працювати», - зазначив Сергій.

«А потім все залежить від самої людини»,- кажуть медики, - «Змінить своє ставлення до життя й здоров’я, то все буде гаразд. А якщо й далі нехтуватиме рекомендаціями лікарів, то гарантувати ніхто нічого не може».

Сусід Сергія у палаті інтенсивної терапії, п’ятдесятирічний Микола підкреслює: «Не чекайте поки вдарить грім, десь закололо, заболіло в грудях, то перш за все зробіть кардіограму, щоб виключити інфаркт. Бо я чотири місяці лікував спину, а виявилося, що то серце».

У Луцькій міській клінічній лікарні створені всі умови для лікування та реабілітації хворих: у  центрі кардіоваскулярної патології виконується тромболізис. Препаратами для цього забезпечені й бригади швидкої допомоги у районах області. Окрім того, завдяки прямим дорученням Президента України Віктора Януковича, за державні кошти придбано ангіографічний комплекс вартістю 17 млн грн. Таке  обладнання дозволить оперативно визначати  стан кровопостачання серцевого м’яза у хворих з інфарктом міокарда та відновлювати  нормальну роботу серця за допомогою малоінвазивного кардіохірургічного втручання.

У рамках робочої поїздки у Волинську область минулого тижня, Перший заступник Глави Адміністрації  Президента України Ірина Акімова наголосила, що таке потужне обладнання мусить працювати безкоштовно і цілодобово, рятуючи  людей. А держава, в свою чергу, підтримає медустанови й лікарів, які стоять на варті здоров’я та життя.