Мешканці з вулиці Героїв УПА скаржаться, що підрядники пускають гроші на вітер. Про це інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Нагадаємо, майже 17 мільйонів гривень виділено з державного та місцевих бюджетів на боротьбу зі зсувом ґрунту на стороні старого русла річки Стир. У зв’язку з інтенсивними опадами набули загрозливого характеру для місцевих жителів. Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської облдержадміністрації уклав договір з ПАТ «Луцьксантехмонтаж 536» на запобігання надзвичайній ситуації на території житлової забудови по вулиці Героїв УПА.

Господар одного з будинків розповідає, що за останні два місяці майже нічого не змінилось.

«Я знаю всю ту катавасію, бо я її практично й почав. Все почалося років п’ять тому назад, але саме цього року поїхало так, що страшний сон. Ще в лютому місяці я збирав підписи, ходив до міського голови заносив колективний лист і на це відгукнулись. Роботи розпочались. Оце, що зробили – це вимостили технологічну дорогу, щоб робити підпорний мур. Але ґрунтові води, які йдуть з води розмивають цю технологічну дорогу і воно все провалюється. Зараз вони проложили дренаж, щоб не розвалювалась дорога для робочого транспорту. Як тільки воно вляжеться – по проекту мають зробити підпорний бетонний мур. Тобто, за два місяці вони вимостили тільки оцю дорогу. Було пару проектів коли приїжджала комісія. Була теорія, що треба було все вимостити каменем, а потім вимостити землею і тоді робити підпорний мур. Видно та точка зору не сприяла взаємодії, бо вона була дорога. Щось роблять, але дуже повільно. Ще один такий рік – і будинки також зсунуться», - розповідає чоловік.

Але люди мало вірять, що зведуть бетонну стіну, тим паче, як обіцялось – до кінця року. Жителі вулиці не можуть зрозуміти куди вивозять зрубані тополі.

«Одна тополя за добу втягує 100 кілограм води. Тополі теж ж лісове хазяйство. Куди вони їх возять? Хто їм дозволив», - роздумує вголос ще один господар постраждалого двору. «Щось роблять. Казали, що за пів року вже будуть стіни стояти. Ну до зими навряд чи встигнуть. Якщо ті гроші, що виділив Азіров, наш друг, не знаю чи вони лишаться. А ще як зараз підуть дощі, то вони й того не зроблять», - каже чоловік.

Крім того, людей змушують переносити каналізацію на іншу сторону за особисті кошти.

«Нам сказали, що треба вигрібну яму зробити, ми і робимо. Ніхто нам не платить, це все робимо за свої гроші. Казали, що воду відключать, якщо не виведемо каналізаційну яму на ту сторону, яку вони сказали. Як я казала, це виходить «Золота яма». Лише на цеглу потратила дві тисячі гривень. А ще скільки всього треба купити і зробити», - бідкається жінка.

Люди розповідають, що майже кожного місяця міняють план проекту. Один план-проект коштує приблизно 60 тисяч гривень. І ці гроші платяться з коштів, які виділили з державного бюджету на ремонтні роботи. Отож чи лишаться ще кошти у будівельної фірми, аби залатати аварійну ділянку – невідомо.