Показники швидкості поширення псоріазу в області значно вищі, аніж загалом в Україні, - пише Волинський інформаційний портал.

Про особливості захворювання на цю недугу та наслідки, які можуть виникнути, розповіли 29 жовтня під час прес-конференції в обласному управлінні охорони здоров’я.

Під час заходу повідомили, що згідно із офіційною статистикою, 4 тисячі жителів Волині страждають на псоріаз. Однак, за словами головного лікаря Волинського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Лесі Карпюк, це не всі хворі. Адже багато людей займаються самолікуванням і народною медициною. Також медик наголосила, що серед хворих чимало дітей. Саме тому, на її думку, потрібно привернути увагу людей до цієї проблеми.

Ген, який відповідає за цю недугу, досі не виявили, але наявність псоріазу в одного або навіть у двох батьків не обов’язково призводить до виникнення хвороби в дитини.

«Головне, привернути увагу до проблеми, бо на це захворювання страждає чимало людей. Воно дуже виснажує. Актуальність проблеми полягає також у тому, що одного препарату не досить, аби досягти хоча б якогось позитивного результату. Лікування повинно бути комплексним  та індивідуальним з урахуванням можливого передбачуваного фактора, зокрема порушення обміну речовин, психічні травми. А вартість одного найдешевшого препарату становить 50 гривень», - повідомила медик.

Ще одним важливим аспектом, який пов’язаний із псоріазом, є соціальний. Адже люди просто уникають хворих та обмежують їх у діяльності , зокрема й на роботі. Також часто хворі впадають у депресію, відчуваючи осуд оточуючих. «Такі люди негативно сприймають своє тіло, відчувають дискомфорт та образу», - пояснила Леся Карпюк.

Також варто додати, що на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню псоріазу, були як медики, так і хворі.