До вкладників «Західінкомбанку», які сьогодні зранку влаштували пікет біля центрального відділення банку на проспекті Перемоги, вийшов прокурор міста Луцька Сергій Данілін. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Сьогодні о 9 ранку вкладники «Західінкомбанку», які роками не можуть вибити з фінустанови свої  вклади, влаштували під стінами центрального відділення банку пікет. Зокрема, вони прийшли сюди з плакатами, наяких виднілись прізвища депутатів міськради Андрія Осіпова, Романа Бондарука та його брата, члена Луцького міськвиконкому Юрія Бондарука. Також «не злим, тихим словом вони згадували» депутата Волинської обласної ради Володимира Навроцького, який не захотів посприяти, аби депутати обласного рівня втрутились у цю ситуацію.

Тож постоявши під стінами фінустанови, пікетувальники рушили на пішохідний перехід по проспекту Перемоги, який знаходиться перед самісіньким мостом над залізничними коліями. Там вони почали ходити туди-сюди, заважаючи нормальному руху приватного та громадського транспорту. В результаті їм вдалось повністю перекрити рух, тож в місті утворився величезний затор. Близько години вкладники мовчки снували зі сторони в сторону, не висуваючи жодних вимог.

Приблизно о 12.00 до них під’їхав прокурор міста Луцька Сергій Данілін, який поспілкувався з вкладниками. Тож  люди висловили йому своє обурення щодо бездіяльності прокуратури. Тим більше, вони звинуватили силовиків в тому, що ті випустили і прогавили екс-власника «Західінкомбанку» Василя Гаврилишина. Однак найбільше люди нарікали на те, що прокуратура не впливає на депутатів, які понабирали в банку грошей, а віддавати не поспішають. Однак, Сергій Данілін повідомив, що відкрито кримінальне провадження, і наразі прокуратура займається цим питанням.

Людей це дещо заспокоїло, однак вони попередили прокурора міста Луцька заразом і всю місцеву владу, що у разі, якщо вони не дочекаються ніякої реакції – проведуть пікетування та перекриття дороги вдруге. Проте наступного разу вони перекриють центральні вулиці міста одразу у декількох різних місцях.

Тож як тільки прокурор міста Луцька вислухав людей та розповів про хід справи – люди почали розходитись. Однак, декого зупинили працівники міліції. Зокрема, як стало відомо кореспонденту інтернет-видання, правоохоронці взялись оформляти справу за фактом незаконного перекриття руху. Коли журналісти поцікавились, чому міліціонери опрацьовують учасників та навіщо записують їхні свідчення, їх у грубій формі попросили не втручатись. Разом з тим, представникам ЗМІ не повідомили, чи пікет був законним і чи буде хтось нести відповідальність за перекриття руху на проспекті Перемоги.

Тим часом, самі учасники пікету не знали, що відповісти журналістам на питання «Хто організував зібрання вкладників заради проведення пікету». Мовляв, «самі прийшли». Тож через 3 години від початку учасники пікету розійшлися.