Державне комунальне підприємство «Луцьктепло» розробило тариф на видачу технічних умов на встановлення квартирного теплового лічильника. Таким чином, незабаром лучани зможуть встановлювати тепловий лічильник в своїх квартирах і платити менше за спожите тепло. Утім така послуга доступна далеко не всім, - інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Під час круглого столу в ДКП «Луцьктепло» обговорювали встановлення тарифу на видачу технічних умов на встановлення квартирного теплового лічильника. Згідно з розрахунками, вартість послуги становитиме  262 гривні 51 копійку без ПДВ, а з податком - 315 гривень. Така необхідність, за словами головного інженера ДКП «Луцьктепло» Віктора Мельника, виникла, оскільки на встановлення такого лічильника подали заявки 18 мешканців міста. Уже мають такий облік у своїх помешканнях 230 власників квартир.

Як зазначила економіст підприємства Наталія Куліш, встановлення квартирного лічильника дозволить лучанам платити лише за фактично спожите тепло, а не згідно з тарифом на опалення, який розрахований на 1 квадратний метр. За розрахунками – це дає можливість економії в 3 рази. Утім таким благом зможуть скористатися лише жителі двох будинків у місті: на вулиці Дубнівській, 15 та Федорова 4в. Вони мають дахові котельні, що технічно дозволяє встановлювати облік спожитого тепла в кожній квартирі окремо.

Усі інші житлові будинки, які знаходяться в Луцьку такої можливості не мають, а це -  приблизно 30 тисяч квартир.  «В таких будинках неможливо технічно встановити лічильники на даний момент», - зазначив Віктор Мельник. За словами інженера, це тому, що розводка в них встановлена вертикально, а не горизонтально, як в багатоповерхівках з даховими котельнями.  

Тож прийняття тарифу швидше є технічним рішенням, адже на сьогодні стосується лише двох будинків. Інші ж як переплачували за тепло у три рази, так і продовжуватимуть це робити. Голова громадської обласної організації "Асоціація регіонального розвитку" Петро Гоцалюк відмітив, що «Луцьктепло» таким чином не дає можливості іншим мешканцям багатоповерхівок встановити у своїх квартирах теплові лічильники, але ж треба подумати і про них. Оскільки в Європі поширена практика, коли на кожній батареї стоїть лічильник.  

Однак Віктор Мельник зазначив, що зараз це технічно неможливо, утім  якщо у Луцьку з’являться ще будинки з даховими котельнями, то для їх мешканців уже буде визначений тариф на видачу технічних умов на встановлення лічильника.  

Хоча головний конструктор ПАТ «Електротермометрія» Олексій Стрелюк, зазначив, що взагалі не розуміє навіщо встановлювати тариф на видачу технічних умов на теплові лічильники, адже в будинках з даховими котельнями і так передбачено встановлення такого обладнання. «Ми ж на лічильники холодної води та гарячої не розробляємо технічні умови, то чому на тепловий лічильник повинні?», - запитав у працівників «Луцьктепла» Олексій Стрелюк, але  відповіді не отримав.

У підсумку обговорення під час «круглого столу» закінчили. Наступним етапом буде розгляд питання на тарифній комісії та виконкомі Луцької міської ради. Остаточне рішення мають прийняти до кінця листопада.