В Україні для хворих на туберкульоз немає ліків, стовідсотково держава не може забезпечити навіть найдешевшими препаратами, які коштують 10 гривень, - йдеться у  сюжеті ТСН.19:30.

Про це ТСН розповіла хвора на відкриту форму сухот Галина Василюк. Одні ліки вона купує в аптеці, проте, інші доводиться замовляти через Інтернет. Посеред місяця в диспансері препарати закінчуються і хворим пропонують купувати їх власним коштом. Люди витрачають гроші із власної кишені, хоча лікування має бути безкоштовним. Наприклад, лікування у столичному Інституті фтизіатрії "влітає" у три тисячі гривень за два тижні.

Проте у Києві можна придбати потрібні ліки, а, наприклад, в Житомирі іноді навіть за гроші пігулки не знайдеш. Навіть найдешевший препарат треба купувати, бо наприкінці місяця не вистачає на всіх. У місцевому тубдиспансері не знають, коли будуть необхідні ліки. У столичному Інституті фтизіатрії зізнаються, що до кінця місяця і справді важко дотягнути, бо закінчуються препарати. Лише тоді, добровільно, хворі купують ліки. Так вони чинять по всій Україні. Зауважимо, що щомісяця Інституту бракує 5 мільйонів гривень.

Тим часом, у Житомирі чиновники виправдовуються. Кажуть, що зараз хворим не дають лише один дорогий препарат, бо чекають дозволу про державну реєстрацію. Хворим на туберкульоз від обіцянок чиновників не стає легше, іноді рідні через хворобу роками не бачать родичів, які лікуються в інших містах.