Обіцяне на минулому тижні очільником Ковеля Олегом Кіндером позачергове засідання виконавчого комітету Ковельської міської ради сьогодні відбулося, - пише ПроКовель.

Головне питання, яке там розглядали, стосувалося затримки бюджетних коштів на рахунках Державної казначейської служби України, що паралізує діяльність міста. За словами начальника фінансового управління Валентини Романчук, на рахунку казначейства «осіло» більше п’яти з половиною мільйона гривень, які до кінця року мали б бути використані на потреби громади Ковеля. Недоотримання цих коштів призупинило виконання багатьох робіт, котрі були заплановані ще на початку року, і на які в міському бюджеті передбачалися реальні кошти. 

Олег Кіндер стривожений тим, що наразі до заборгованості за так званими незахищеними статтями видатків бюджету, долучилися  й захищенні статті. А до таких відноситься придбання продуктів харчування для дошкільних та освітянських навчальних закладів, медикаментів Ковельському МТМО. Щодо останнього, то казначейство вже заборгувало більше 94 тисяч гривень. Наразі керівництво медичної структури не може розрахуватися за отриману теплову енергію, а це 300 тисяч гривень, його непокоїть й те, що хворих скоро нічим буде кормити. Тут заборгованість склала більше 40 тисяч гривень.

За словами начальника управління освіти Віктора Бичковського, ще тиждень-два і діти в садочках та школах залишаться без продуктів харчування. «Наразі ще маємо скромні запаси харчів, дещо нам дають в борг, але за кілька днів все це закінчиться, і що тоді будемо робити, - звернувся до присутніх, серед яких була й начальник Ковельського управління Державної казначейської служби України у Волинській області Людмила Степанюк, головний освітянин міста. – Заклади освіти не з власної волі просто стали заручниками нинішньої загальнодержавної фінансової проблеми». 

«А на наше управляння вже погрожують подавати до суду, тому що ми договори підписали, де йдеться, що оплата за послуги їм має надходити вчасно, а грошей казначейство не перераховує, - поскаржилася начальник управління праці та соціального захисту населення Софія Сагаль. – Більше 150 тисяч гривень заборгували лише автоперевізникам, які обслуговують пільгову категорія людей, не виплатили понад 344 тисячі чорнобильських грошей. В казначейство документи ми занесли, а грошей не отримали. Тому соціальна напруга в місті щодня нагнітається». 

Міський голова занепокоєний тим, що місто не може повноцінно жити, працювати, головна артерія економіки ледве пульсує. Фактично зупинилися роботи з благоустрою, ремонту доріг, житлового фонду. В жеках практично закінчилися запаси будівельних, паливно-мастильних матеріалів. Так у КП «Добробут» ще два-три дні і машини не зможуть виїхати з гаража. Головний комунальник міста Олександр Балак із острахом чекає на прихід зими, адже роботи з ремонту доріг, водовідведення, придбання піску та солі – не завершенні, оскільки казначейство на своїх рахунках затримує бюджетні гроші. 

Начальник УДКСУ у Волинській області Людмила Степанюк запевняла присутніх, що ввірене їй відомство з метою уникнення соціальної напруги забезпечує виконання насамперед захищених статей видатків бюджету, також виплачує гроші на житлово-комунальне господарство, капітальні ремонти, надало бюджету Ковеля 19 короткотермінових позик. Проте інформація Людмили Степанівни не знайшла підтримки серед присутніх, більше того, навіть дещо роздратувала членів виконкому, адже нинішня фінансова ситуація, в якій опинилося місто - критична.

Олег Кіндер та решта членів виконкому підтримали пропозиції стосовно того, щоб запросити на наступне засідання Ковельської ради для конкретної та ділової розмови керівництво області та Головного управління Державної казначейської служби. А ще вони мають намір розповісти в телеграмі до голови Уряду України Миколи Азарова про напружену соціально-економічну ситуацію в місті залізничників, яку спровокувала Державна казначейська служба.