19 листопада вперше у світі відзначили День туалету. Його заснували в липні резолюцією генеральної асамблеї ООН, аби привернути увагу до третини людства, яка позбавлена нормальних санітарних умов, - пише ТРК «Аверс».
Як кажуть, «все своє неси додому». До цього правила лучан активно привчає міська рада. Уже давно чиновники вирішили, що мешканці обласного центру Волині, та й приїжджі гості природні потреби мають справляти будь-де, проте аж ніяк не в громадському туалеті. Як виявилось, у Луцьку немає жодної громадської вбиральні. Та, яка мала б функціонувати в парку відпочинку імені Лесі Українки, знаходиться на балансі ЖКП №3. Та й працює установа, як розповіли місцеві, тільки влітку, тож відпочивальникам залишається шукати тихі місця простісінько в парку.
Тим часом, люди, які живуть неподалік місць громадського відпочинку, кажуть, що у вихідні дні відбою від відпочивальників не мають: «Ситуація критична, просять: дозвольте в туалет. Я кажу, - вибачте, от туалет, ЖЕК №3 обслуговує. Він в вересні закрився, бо кажуть нема людей, нема грошей плотити людям, і цілу зиму він не працює. Він починає десь з травня працювати».
Окрім туалету, який мав би функціонувати біля міського парку, за Драмтеатром імені Тараса Шевченка колись працювали підземні туалети. Проте, нині від них залишилась тільки згадка. Ці туалети ще в 2010-му році віддали в оренду одному із Луцьких підприємців. Цьогоріч цьому ж бізнесмену оренду продовжили ще на три роки, за умови, що вбиральня працюватиме. Проте, двері туалету для лучан так і залишаються зачиненими. Крім того, в місті є ще вбиральні на залізничному вокзалі та на автостанції, щоправда їхній санітарний стан залишає бажає кращого.
Тим часом, в управлінні ЖКГ кажуть, що два роки тому закупили шість біо-туалетів. Їх вивозять у люди лише на свята.
Начальник відділу з благоустрою міста департаменту ЖКГ Ольга Люфт розповіла: «Шість біо-туалетів придбано підприємством спецкомунтранс за кошти, які виділялись департаменту жилкомунгоспу для того, щоб в святкові дні і в дні загальноміських заходів можна було забезпечити потреби мешканців в саме таких точках».
Тим, кому довелося все ж, так би мовити, присісти в недозволеному місці, доведеться сплатити штраф від 3-х до 7-ми неоподаткованих мінімумів. Коли ж ситуація із міськими вбиральнями покращиться? Певно тільки тоді, депутатам на чолі з мером закортить до вбиральні.
Зауважимо, проблеми з громадськими вбиральнями існують не лише в обласному центрі. Щонайменше у двох містах Волині громадськітуалети - не працюють.
Коментарі
коментарів немає