Історичний розділ офіційного клубного сайту "Легенди Волині" поповнився новою розповіддю, - йдеться на офіційному сайті ФК Волинь.
Краєзнавець і хронограф волинського футболу Сергій Грудняк описав у ній короткий, але цікавий історичний момент – 1939-1941 рр.
На основі газетних та архівних матеріалів автор розповідає про те, як грали у футбол в Луцьку «за перших совітів», про перших місцевих «зірок» радянського футболу, перші дербі із львівськими командами та товариські ігри із брестським «Динамо».
Після відомих історичних подій вересня 1939 року Волинське воєводство ввійшло до складу СРСР та УРСР та було скасовано. Натомість були створені Волинська та Ровенська області. А Кременецький повіт став Кременецьким районом у складі Тернопільської області.
На новоприєднаних до СРСР територіях розпочалася спортивна оргробота. Зокрема, були створені обласний, міські та районні комітети в справах фізкультури та спорту, спортивні товариства – «Динамо», «Спартак», «Більшовик», «Буревісник». Зрозуміло, що в 1939 році футбольних баталій ще не грали, але в квітні 1940 року футбольні команди були створені при товариствах «Спартак» та «Динамо», до складу яких серед інших ввійшли футболісти, котрі минулого року захищали кольори команд ВКС (Військовий Клуб Спортовий), ПКС (Поліційний Клуб Спортовий) чи єврейської дружини «Гасмонея». Найвідомішими на той час у Луцьку гравцями були Борис Німець (Нємєц), Василь Ведмеденко та Михайло (Міхал) Зеленов (до слова, батько концертмейстера Волинського академічного драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Ярослава Зеленова, який і сьогодні активно вболіває за «Волинь»).
Повністю статтю можна прочитати тут.
Коментарі
коментарів немає