Минулого тижня в області розпочалися масштабні перевірки якості продуктів харчування у закладах бюджетної сфери: школах та дитсадках, - повідомили у прес-службі облдержадміністрації.
І перші результати вже виявили низку недобросовісних постачальників.
Детально про спільну роботу в цьому напрямку санстанції, ветеринарів та держстандартметрології йшлося на відеоселекторній нараді, яку провів сьогодні голова облдержадміністрації Борис Клімчук.
Як доповіла фахівець головного управління Держсанепідемслужби в області Ольга Гусєва, упродовж минулого тижня в закладах освіти вже відібрали 117 проб вершкового масла від 11 заводів-виробників та 10 проб твердого сиру. Із 52 вже досліджених зразків в п’яти видах масла та усіх твердих сирах виявлено немолочні жири. А це – порушення норм, встановлених законодавством і відверта недобросовісна конкуренція. Дослідження тривають. Вся продукція неналежної якості буде повернута виробнику, а постачальників притягнуть до адмінвідповідальності.
Разом з тим, окремі постачальники харчування чинять спротив контролю якості. За словами Ольги Гусєвої, у Камінь-Каширському районі підприємство «Перша компанія Максимум» заборонила брати зразки молочної продукції, яку вона, як переможець тендеру, постачає в місцеві заклади освіти. За результатами перевірки виявлено, що для харчування ковельських школярів підприємство «Лабіринт Плюс» постачало замість масла спред.
«Перші результати – тривожні. Не можна годувати дітей спредами! Безпека харчування і надалі на особливому контролі, так, як це відбувається в європейських країнах. Ми розпочали з молочних продуктів, решта – на черзі», - наголосив Борис Клімчук.
Такі перевірки охоплять не лише бюджетну сферу, а й заклади торгівлі й ринки.
Коментарі
європеєць
26.11.2013 16:04:48
от і вам Європа, там тільки хімію будуть їсти
мама
29.11.2013 15:01:15
Чомусь вартість будь-яких снеків у шкільних їдільнях вища за їх вартість у супермаркетах чи інших крамницях у 1,5 рази? Піца (шматок тіста з відблиском томаткої пасти) - 4 грн., пляшка води 0,5 - 3-3,5 грн. (гімназія № 21). А протягом 25-30.11.13 р. взагалі у холах шкіл № 7, 21 якість торгівельні палатки продавали іграшки - кульки, розмальовки та ін. Що це за нововведення до наповнення шкільних бюджетів? Управління освіти знає про це чи "кришує" постійне здирництво, як з СШ №9?
Люда
29.11.2013 15:53:58
Діти в деяких луцьких ДНЗ картоплю смакують, наче це великий делікатес. Бо їдять її раз у півроку. Через неправильно складені документи на тендери садочки не можуть отримати картоплю) Смішно? Але це так!