Доки Луцьк замітає мокрим снігом, люди «ловлять дрижаки» у власній домівці, - пише ТРК Аверс.
На вулиці Писаревського,22а, що в обласному центрі Волині мешканці будинку вже більше двох років не мають гарячої води та опалення. Наразі, майже півсотні квартир у великому місті залишаються без елементарних комунальних благ.
Щойно повіяло холодом, мешканці будинку, що на вулиці Писаревського 22А, почали хилювати про те як цьогоріч зимуватимуть. В усіх квартирах п’ятиповерхівки, кімнатна температура ледь досягає позначки 14 градусів, із нормою в 20. З крана, теж годі й дочекатися гарячої води. Вже близько двох років місцеві звертаються в «Луцьктепло», ЖЕК та різні інстанції, однак безрезультатно.
Мешканець будинку Тадеуш Підкова розповів: «Коли приймають осінню експлуатацію ніхто не провіряє цю ситему отоплення. До відома не ставлять жильців. Вже два роки ми зверталися, де ми тільки не були - і у справах захисту споживача і до керівництва тепломереж, в мерію».
Ще один колега по нещастю Василь Мельниченко додав: «Визивали енергокомуненерго, визивали з ЖЕКу. Старалися хлопці канєшно, переварювали… Я там несильний спеціаліст, але міняли і крани і задвижки».
Самі ж люди про причини відсутності опалення лише здогадуються. Усі мешканці справно платять за комунальні послуги. Втім, таке враження, що гроші викидають на вітер. Бо, ані тепла, ані гарячої води, не отримують. Дивуються - ще й в усіх кімнатах температура батерей різна.
«Я думаю, що в нас зроблено, що знизу йде подача води, а з верху на низ навпаки. Поки підніметься на гору, то вже на 1-му поверсі холодно», - зазначив Василь Мельниченко.
Молода мама Наталія хвилюється за здоровя своєї дворічної малечі: «Маленька дитина дихає цвілістю, хочеться, щоб було тепло, сухо і комфортно і не вдівалися так тепло».
Доки весь будинок б’є на сполох за відсутності опалення - у Василя Сироватки інші проблеми. Чоловіку прийшло повідомлення від ДКП «Луцьктепло» про те, що він мусить сам перевірити свій лічильник та оплатити його показники. Чоловік обурений, адже згідно з договором, виконавці мають приходити та пильнувати за лічильниками самі: «Якшо я до 28-го числа не зніму лічильник сам за свої гроші не перевірю і не поставлю, а потім його потрібно запломбувати, значить мені буде нараховано не по лічильнику, а по повній програмі… А я плачу в повному обсязі, якщо треба я вам предоставлю всі документи. Я оплачую, в мене немає ніякої заборгованості. Я кожний місяць оплачую за воду? за гарячу її практично нема. Я оплачую за тепло, його практично нема», - зазначив Василь Сироватка.
Чоловік відмовляється самотужки виконувати роботу інших, однак, в повідомленні пригрозили, якщо не виконає умов - сума, яку йому нарахують буде просто захмарною: «Якщо я туди влізу, або, якщо щось станеться, буду я відповідати. Тобто, якщо я закручу гайку сильно, і я затоплю весь поверх, буду платити за ремонт… До 28-го числа цього року нарахування оплати за гарячу воду буде за нормативом, тобто, на кожного члена сімї це в мене буде газон води. Ви представляєте, шо таке газон води гарячої? Та яка там пенсія, треба півквартири продати, щоб заплатити тільки за один місяць».
Більше 70% мешканців цього будинку - це пенсіонери, які усе життя присвятили службі в міліції. Чому на заслуженому відпочинку мають «хапати дрижаки», не розуміють. Єдине, чого нині просять в міської влади - надати їм право на індивідуальне опалення. Якщо ж ні, то нехай цим питанням займаються правоохоронні органи.
Коментарі
коментарів немає