Луцька філія ПП «СП «Юстиція» під час оцінки майна ТОВ «Форас» незаконно занизила його вартість та вкотре «вийшла сухою із води». Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Все почалося з того, що ТОВ «Форас» заборгувало ПАТ «Кредобанк» майже 700 тисяч гривень іпотечного кредиту за цілісний майновий комплекс, що складався з двох гаражів та устаткування: холодильного обладнання та обладнання для обслуговування бази.
Оскільки фірма «Форас» не володіла достатньою кількістю коштів, щоб повернути заборгованість, «Кредобанк» звернувся до Господарського суду Волинської області ще у 2011 році із позовом про зобов’язання повернення невиплаченого кредиту. Суд прийняв рішення залучити до цієї справи Державну виконавчу службу Луцького міського управління юстиції, яка повинна була скласти акт опису та арешту спірного майнового комплексу.
У результаті арештоване майно було оцінено в 555 тисяч гривень. З них майже 200 тисяч гривень – вартість холодильного обладнання та обладнання для обслуговування бази, 106 та 229 тисяч гривень – вартість будівель гаражу (Б-1) та гаражу (В-1).
Після оцінки майна Виконавча служба уклала договір з приватним підприємством «СП «Юстиція», яке займається проведенням майнових аукціонів. Підприємство тим самим взяло на себе обов’язок допомогти ТОВ «Форас» провести аукціон з реалізації арештованого рухомого та нерухомого майна.
Проте, продаж майна так і не відбувся, оскільки бажаючих придбати будівлі та обладнання не виявилося. В результаті, було прийнято рішення провести переоцінку майна. Тричі проводилося повторне оцінювання, і з кожним разом ціна знижувалася. В кінці кінців, вартість цілісного майнового комплексу скоротилася вдвічі та становила 277 тисяч гривень. Однак, тут варто зазначити, що переоцінка майна здійснювалася окремо по об’єктах, а не як цілісний комплекс, як це було подано «СП «Юстиція» в документах перед та після проведення аукціону. Так, вартість обладнання скоротилася до 109 тисяч гривень, вартість однієї та другої будівлі знизилася до 52 700 та 115 тисяч гривень відповідно. За такими цінами й було продане окремими лотами рухоме й нерухоме майно фірми.
Представники «Форас» подали позов до Господарського суду Волинської області про визнання недійсним проведення аукціону й прилюдних торгів та скасування актів переоцінки майна. Проте, суд визнав дії ПП «СП «Юстиція» повністю законними. Позивачі на цьому не зупинилися, було зібрано додаткові матеріали справи, що давали підстави для скасування результатів аукціону. Зокрема, згідно з рішенням Ківерцівського районного суду вищезгадані дії «СП «Юстиція» були визнані незаконними.
Так, стало відомо, що майно за документами виставлялося на аукціон як цілісний майновий комплекс, проте в реальності під час аукціону комплекс був розбитий на окремі лоти і реалізований 3-ма об’єктами. За результатами такої реалізації нотаріус видав Державне нотаріальне свідоцтво, де знову ж таки зазначалося, що реалізували цілий комплекс. Таким чином, підприємство «СП «Юстиція» штучно занижувало вартість ЦМК. Більше того, підприємством порушувалася вимога до процедури проведення торгів - у акті про проведення прилюдних торгів зазначалося, що захід відбуватиметься в селищі Любешів, де й розташовані об’єкти, а насправді відбувався в Луцьку, про що було повідомлено лише окремих претендентів.
Однак, вже вдруге Господарський суд Волинської області не задовольнив позову ТОВ «Форас», спираючись на те, що у позивачів недостатньо підстав для скасування рішень судів попередніх інстанцій. До слова, на засідання суду відповідачі не з’явилися. Таким чином, як запевнили позивачі, судова тяганина триватиме й надалі, поки не буде зібрано достатньо дієвих підстав для задоволення позову.
Коментарі
коментарів немає