В обласному центр та інших містах Волині бригади екстреної медичної допомоги у 96% випадків прибувають на виклик за 10 хвилин. У селах у 90% випадків медики встигають приїхати до хворого в 20-хвилинний норматив, - пишуть Волинські новини.
Зі слів головного лікаря КЗ «Волинський обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф» Олега Куца, такої оперативності вдалося досягти завдяки роботі центральної диспетчерської.
Обласний центр ЕД був створений у січні цього року, а оперативна диспетчерська запрацювала в жовтні. У ній цілодобово чергують 5 постів диспетчерів та інженери, виклики приймаються лише за єдиним номером «103».
Зараз диспетчери працюють на програмному забезпечені, розробленому власними програмістами. Та, як розповів головний лікар, до кінця зими в рамках держпрограми «Вчасна допомога» мають отримати нову техніку і ПЗ. Серверна для потужної апаратури вже готова.
Всього в області працює 69 бригад екстреної допомоги: 86 лікарів і 452 молодших медичних спеціаліста.
На всі автомобілі встановлені прилади GPS, що контролюють пересування бригад екстреної меддопомоги. На виклик диспетчери відправляють ту машину, яка знаходиться ближче до хворого, а не до місця «приписки» - пункту базування. Така система дозволила на 25% скоротити споживання пального автомобілями «швидкої»: за 9 місяців на бензині зекономили до мільйона гривень.
Та сума економії виглядає мізерною порівняно з грішми, вкладеними в створення центру. На 2013 рік з обласного бюджету виділено 53 мільйони, зокрема 5,5 мільйона – на ремонт адміністративного приміщення й диспетчерської, де колись були обкомівські гаражі. З держбюджету надійшло 7,3 мільйона субвенції на закупівлю медикаментів.
При цьому нова структура ще не отримала ліцензію Міністерства охорони діяльності, хоч вид діяльності не змінився, а змінилась тільки вивіска координуючого центру в Луцьку і підрозділів у районах (їх стали назвати відділеннями ЕМД).
Коментарі
Алла
27.11.2013 22:50:41
погоджуюсь, все вчасно і звичайно, нелегка робота, адже виклики до різних людей.