Волинські підприємці «реалістично» оцінювали можливі економічні ризики, які могли б мати місце внаслідок підписання угоди України з ЄС, а також дискутували стосовно шляхів їх усунення, - пишуть Волинські новини.

Про це стало відомо під час засідання регіональної ради підприємців області та Координаційної ради з питань розвитку підприємництва в області сьогодні, 29 листопада.

Голова Регіональної ради підприємців в області та генеральний директор СП ТОВ «Модерн-Експо» Петро Пилипюк наголосив, що питання євроінтеграції – це те питання, яким протягом останнього часу живе український народ.

На думку підприємця, те, що Україна взяла паузу у підписання договору, - це ще один шанс, щоб після її підписання зменшилась кількість ризиків для економіки.

«Ми повинні пам’ятати, що, перш за все, - це економічний, а не політичний договір. Мої діти теж хочуть жити в Євросоюзі, але, крім того, що я батько, я ще й великий підприємець», - зауважив Петро Пилипюк.

Він нагадав усім присутнім про ситуацію, що виникла у серпні цього року. Тоді, зі слів підприємця, зупинився увесь експорт товарів в Росію, а вантажі перебували на кордоні протягом двох тижнів.

«З одного боку я розумію, що у нас один шлях - у Європу, але з іншого мене хвилює, як же зберегти виробництво та робочі місця?», - продовжує голова Регіональної ради підприємців.

На думку доповідача, вихід один - створити нові виробничі потужності в сусідній Росії. Він розповів, що нещодавно провели спільну зустріч російських підприємців з українськими, утім, російські покупці, з якими працюють волиняни, відмовились від продуктивного діалогу.

«Якщо буде асоціація, ми закриємо для вас кордони», - наголосили вони.

Опісля Петро Пилипюк озвучив ризики для волинських підприємців, які, на його думку, можуть виникнути при євроінтеграції. Зокрема підприємець переймається, що Україна втратить існуючі ринки митного союзу, адже уже сьогодні багато російських компаній відмовились від співпраці з українськими виробниками.

«Це - найголовніший ринок. У разі підписання договору росіяни обіцяють встановити 20% мита на ввезення сирів, 65 – на м’ясо, 15 - на підшипники і 10 – на меблі. Ті умови вільної торгівлі, що підписані у рамках країн СНД, повинні залишитись, аби уникнути таких мит», - резюмував доповідач.

Серед можливих ризиків також назвали рішення без консультації з Україною самостійно встановлювати мита на різні групи товарів; відсутність належного доступу до ринку у ЄС; невідповідність нормативів щодо встановлення технічних регламентів товарів.

Однак виконавчий директор обласної асоціації захисту прав малого та середнього бізнесу «Бізнес-Волинь» Ігор Дільов зауважив, що «на сьогодні ситуація склалась така, що люди відчувають себе обдуреними».

На це заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Курилюк відповів: «Чомусь усі помічають політичну складову угоди з ЄС і відштовхувють економічну. Ми розуміємо, що таке для України - втрата російського ринку. Треба бути прагматичними і зважувати все. І не потрібно, щоб хлопчики, яким 14-16 років приходили сюди і кричали: «Ганьба!». Нам потрібен глибокий аналіз. Тому позиція влади – незмінна», - «відрізав» посадовець.

Секретар Регіональної ради підприємців у області Володимир Кривовичзауважив, що без належних реформ проблема узгодження з митним союзом буде ускладнена. Зі слів пана Кривовича, експерти визнали, що 5-10 % українського молока, зібраного селянами, не відповідає євро стандартам.

«Директиви ЄС передбачають вільне переміщення товарів. Тому навіть після запровадження європейських регламентів, Європа не пропустить української продукції на свій ринок без дотримання європейських норм. Приємно, що перед Україною більше не стоять питання, у якому напрямку рухатись. З напрямком ми уже визначились, залишилось визначитися з темпами», - сказав він.