Мешканці села Мар'янівка у Горохівському районі побоюються, що їх цукровий завод - на грані розвалу, - повідомляє ТРК «Аверс».
Ще на початку 90-х селище Мар'янівка вважалося прогресивним та промисловим. Робітнича слава не лише району, а й області трималася на трьох заводах: плодоконсервному, сирному та цукровому. На місці цих руїн колись функціонував Горохівський плодовоконсервний завод обласного споживчого товариства. Облспоживспілка утримати його від розвалу не змогла.
А Горохівський сирзавод, введений в експлуатацію трішки більше як два десятки років тому, тоді вважався найсучаснішим. Він був оснащений новітнім устаткуванням. Через скорочення виробництва молока у 90-х опинився у скрутному становищі. Рятувати підприємство зголосилося Товариство з обмеженою відповідальністю «Континіум», яке тісно повязане із постаттю відомого волинського бізнесмена та політика Ігоря Єремеєва. Новий власник сирзаводу перетворив це підприємство на звичайний молокоприймальний пункт від Ковельського молокозаводу. У 2008-му звідси було звільнено усіх працівників.
Мар'янівці бідкаються, мовляв, така ж гірка доля очікує і завод, який понад півстоліття підсолоджував життя не лише волинян. Із трьох потужних підприємств один лише Горохівський цукровий завод лишався на плаву.
Сьогодні ВАТ «Горохівський цукровий завод», який належить до сфери бізнесових інтересів депутатів Верховної Ради України братів Юрія та Валерія Келестиних із Рогатина Івано-Франківської області, є боржником. Державний ощадний банк прагне визнати завод банкрутом через суд. Можливо, все йде за схемою і хтось із олігархів уже поклав око на цукроварню? Це поки невідомо. Так як і реакція керівництва району на зупинку заводу. Ні селищного голови, ні голови райдержадміністрації, ні їх заступників на робочому місці журналісти не застали. Отож попросили прокоментувати ситуацію у Мар'янівці по телефону.
Голова Горохівської РДА Жанна Савчук на всі спроби поговорити знаходила відмовки, мовляв, зайнята, або ж у лікарні.
Тож поки місцева влада уникає розмов про занепад села, люди згадують ті часи, коли в пошуках роботи їм не доводилося покидати навіть межі населеного пункту:
“Взагалі та Марянівка оніщала, колись так весело було, стільки заводів працювало: і маслозавод і плодовоконсервний, і хлібозавод, хлібоприймайльний пункт. А зараз все порозгачували… Люди тут ніде не працюють, хто по заробітках, хто до Луцька їздить. Десь по заграницях їдуть люди, заробляють гроші, по стройках, хто де може, ну а що ж, якось нада виживати, за всe нада платити».
Чи відчувають обов'язок перед жителями Мар’янівки чиновники, – запитують люди та жартома запрошують до себе у селище на зйомки такого собі реаліті-шоу «Закинутий край». Режисери та декоратори тут уже попрацювали на славу.
Коментарі
коментарів немає