На засіданні виконкому Луцької міської ради розглядали питання про перелік категорій громадян, яким додатково надаватимуться пільги при здійсненні перевезень пасажирів в автобусах на міських маршрутах – пише Волинський інформаційний портал.
Члени виконкому виконкому мали затвердити перелік категорій громадян, яким у 2014 році надаватимуть бездотаційно послуги при здійсненні пасажирських перевезень. При пред’явленні відповідного посвідчення матимуть право на пільговий проїзд такі категорії населення:
- Інваліди війни(з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
- учасники бойових дій;
- особи, на яких поширюється статус члена сім’ї загиблого (померлого);
- діти-інваліди до 18-ти років (з одним супроводжуючим) та інваліди з дитинства першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
- інваліди по зору та інваліди з ураженням опорно-рухового апарату першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);
- постраждалі від аварії на ЧАЕС першої категорії та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії;
- ветерани ОУН-УПА;
- особи, визнані жертвами нацистських переслідувань;
- громадяни, яким за рішенням виконавчого комітету міської ради видано посвідчення на право безоплатного проїзду в міських автобусах;
- почесні громадяни міста Луцька.
Проте в залі почались суперечки. Для прикладу, член виконком Михайло Щур зауважив, що необхідно додати категорію «діти війни». Проте заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев розповів про те, що зараз готується ще один проект рішення. Саме в ньому планується розширити кількість громадян, які їздитимуть безкоштовно. Щоправда перевізники отримуватимуть гроші з дотації з державного бюджету.
Луцький міський голова Микола Романюк зауважив, що перевізники взагалі хочуть підняти плату удвічі за проїзд, адже їм не вигідно перевозити таку кількість людей безкоштовно. Саме тому влада обдумує як вийти з ситуації, аби й пільговикам допомогти та перевізників не образити.
Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук зауважив, що усі б запитання відпали, аби ввели адресну допомогу. Тобто людям давали б «живі» гроші, а вони вже вирішуватимуть: іти пішки, їхати тролейбусом чи автобусом. Цю думку підтримала й заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська.
Виступили й громадяни, яких обурювало те, що водії маршруток їх не хочуть возити задарма. Врешті рішення вирішили ухвалити наступного разу на засіданні виконавчого комітету.
Коментарі
www
05.12.2013 20:22:48
А , весь Луцьк нехай їздить задарма ! Депутати платять !!!