Щодо учасника луцького Євромайдану Богдана Шиби відбулося судове засідання 17 грудня, де визначали йому запобіжний захід, - пишуть Волинські новини.
Слідчий Юрій Меркевич звернувся до Луцького міськрайонного суду з клопотанням обрати запобіжний захід щодо Богдана Шиби - домашній арешт. Нагадаємо, екс-мера Луцька звинувачуюють у захопленні адміністративних будівель органів місцевого самоврядування, грубому порушенні громадського порядку.
Засідання розпочалося о 15.30. Під приміщення Луцького міськрайонного суду, що на вулиці Лесі Українки, зібралося понад десяток мітингувальників. Вони співали Гімн України, "Волинь моя" й інші пісні та вигукували: «Суддя згадай присягу», «Свобода політв’язням».
Прокурор Вадим Приймачок доповів, що 2 грудня близько 10.00 депутат Луцької міської ради Богдан Шиба увірвався з групою осіб в кабінет голови обласної ради. З його слів, в особистих корисних цілях захопив лідерство серед громадян, і захопив державне майно вартістю 540 гривень, що визначили як хуліганство згідно зі статтею 296 КК України. 3 грудня з 7 ранку по 10.00 група осіб, серед яких був Богдан Шиба, заблокувала вхід в обласну раду, фактично захопивши приміщення, що є порушенням відповідно до 341 статті Кримінального кодексу України. Також прокурор зазначив, що строк покарання для підозрюваного може бути до 4 років позбавлення волі. Коли виступаючий сказав, що Богдан Шиба зібрав мітингувальників під вікнами, у залі засідання, між присутніми пролунало тихе ги-ги-кання, на що прокурор зробив присутнім зауваження: «Ми не в цирку». На це суддя Алла Борнос сказала,що зауваження вправі давати лише вона.
Адвокат підсудного Олександр Лавренчук заявив, що тексти протоколів, які надали підсудному, не відповідають тим, які у слідчого: «Є цілі абзаци, які не сходятьяс у тексті протоколів, які в слідчого і які нам надали».
Слідчий Юрій Меркевич пояснив це технічною помилкою. Він сказав, що матеріали кримінального провадження мають чимало письмових доказів щодо правопорушень з боку Богдана Шиби, зокрема, публікації в інтернет-ЗМІ.
Адвокат підсудного зазначив, що у цих журналістських матеріалах, де розповідається про події блокади облради, ім’я підсудного взагалі не згадується.
Запобіжний захід «домашній арешт» слідчий мотивував тим, що Богдан Шиба вводив в оману щодо місця свого знаходження, коли до нього телефонували. На це підсудний заявив, що коли їхав у Київ на Євромайдан, то привселюдно сказав про свій намір у гучномовець, і претензій до нього не було пред’явлено. «Я вважаю безпідставним клопотання щодо домашнього арешту, як і безпідставними звинувачення щодо мене. Усі заходи мирні, відбуваються в рамках Конституції України. Щодо блокування мною приміщення обласної ради, то це правоохоронці блокували приміщення, яке належить територіальній громаді. Щодо портрету президента, то мене обурило те, що на місті портрету Лесі Українки, який я подарував попередньому голові обласної ради, цінного портрету, який малював художник – вісить портрет президента. Я зняв портрет, голова обласної ради Володимир Войтович не був проти, я запропонував йому гроші, щоб купити портрет, він відмовився брати гроші. Тоді я вийшов і віддав портрет людям», - сказав Шиба.
Після засідання у нарадчій кімнаті, суддя оголосила вирок, зваживши на те, що підсудний - депутат Луцької міської ради, має тісні суспільні зв’язки, погоджується щодо співпраці зі слідством - вирок пом’якшили.
Зокрема, суддя Алла Борнос прийняла ухвалу про відмову запобіжного захожу у вигляді домашнього арешту, замінивши її особистим зобов’язанням Богдана Шиби з з’являтися до слідчого згідно з попереднім узгодженням, віддати закордонний паспорт на термін слідства, не покидати Луцьк без дозволу слідчого та не брати участь у акціях, мітингах щодо євроінтеграційних процесів України.
Рішення щодо запобіжного заходу євромайданівцю діятиме впродовж двох місяців.
Нагадаємо, що прокуратура пояснила законність дій суддів щодо активістів Євромайдану. У тексті повідомлення йдеться: «Приналежність до опозиційних політичних партій не є привілеєм для скоєння злочину, повідомили у прес-службі прокуратури області. У зв’язку із деякими публікаціями у ЗМІ, прес-служба прокуратури області повідомляє, що кримінальні провадження щодо декількох активістів здійснюється слідчим управлінням міліції за статтями 296 (частина 2), 295, 341 КК України (захоплення адміністративних будівель органів місцевого самоврядування, грубе порушення громадського порядку та ін.)».
Також під час судового засідання прокурор Вадим Приймачок сказав, що є ще 6 євромайданівців, проти яких запобіжні заходи не обрані.
Коментарі
підтримую
17.12.2013 22:12:56
пана Шибу, думаємо, що все буде добре.
ХОЧ НЕ ХОВАЄТЬСЯ
18.12.2013 00:10:45
як деякі депутати. Багато хто відсиджується.