Про стан впровадження проектів на території області за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги йшла мова вчора на засіданні постійної комісії облради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, – інформує «Волинська правда».

Як розповів начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА Андрій Ломага, з 2008 року область є учасником проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. У рамках проекту, що впроваджується у 15 районах, за участю 93 сільських громад реалізовано 120 мікропроектів, що стосувалися здійснення енергозберігаючих заходів на об’єктах соціальної інфраструктури, а саме: заміна вікон, дверей, дахів. Проведення реконструкцій шкіл, дитячих садочків, клубів, ФАПів, вуличного освітлення та покращення якості надання медичних послуг у селах. 

Протягом 2008-2013 років у рамках реалізації цього проекту освоєно кошти в сумі 19,1 мільйон гривень, з яких – 8 мільйонів – кошти ЄС.

Волинь також є учасником Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013», запровадженої ЄС у рамках Європейського інструменту сусідства та партнерства.

В перспективі на реалізацію 30 регіональних і 4 національних проектів наша область отримає від ЄС кошти на суму понад 25 мільйонів євро.

Зокрема, незабаром розпочнеться реалізація проекту за фінансової підтримки Координатора підтримки Організації безпеки і співробітництва в Європі «Електронне урядування – 2013». Вартість проекту – 110 тисяч гривень.

Медичні установи області є учасниками Програми здоров`я матері та дитини, яка фінансується урядом Швейцарської Конфедерації. За кошти програми придбано медичного устаткування на понад 4 мільйони гривень.

Голова комісії Микола Давидюк зауважив, що заслухавши цю інформацію, можна зробити висновок, що основний партнер, який працює над підтримкою інфраструктури області є саме ЄС, який показав свої дієві кроки в підтримки нашої економіки і соціальних проблем. «Тобто, ЄС є нашим основним партнером в наданні фінансової допомоги для Волині. Але ніяк не Росія, фінансовий вклад якої дорівнює нулю», – наголосив Давидюк.