Що робити, коли Вас не влаштовує Ваш начальник? Найліпше його позбутись, а ще ліпше потім умоститись у його крісло? Як цього досягти, не обираючи засобів, не знає хіба лінивий. Треба зчинити скандал і оприлюднити якийсь «страшенний» компромат. Здійняти рейвах треба раптово як бурю у склянці води. Обов'язкова умова - присутність преси. Для більшої переконливості можна залучити медиків, міліціонерів, громадських активістів і інших підлеглих яким теж цей керівник не до вподоби. А тоді у цій же каламутній воді можна і рибки наловити.

Звинуватити посадовця можна будь в чому - від банального - домагання на робочому місті до погрози вбивства. Тут вже - на що фантазії вистачить. Навіть якщо начальнику вдасться встояти і відстояти своє чесне ім"я у правоохоронних органах, клеймо "узурпатора і негідника" накинуте з вашої легкої руки бродитиме за ним ще довго серед громади.
Начальник Управління юстиції у Волинській області Ігор Оксенчук впевнений, що скандал довкола того, ніби то він підняв руку на одну з працівниць – начальницю кадрової роботи відомства був створений штучно, і тепер його навмисне роздувають, бо на його місце уже є претендент.


Нагадаємо, не так давно місцевий телеканал оприлюднив факти про те, як керівник волинської юстиції у власному кабінеті нібито бив і душив свою підлеглу. Про це заявляла сама «жертва» - керівник відділу кадрів Валентина Панасюк. Спершу пожалілася у місцеву газету, а коли резонанс втих, вона звернулася до телебачення.

Фото із сайту mediaavers


Весь цей час працівниця не з`являється на роботі. Головна причина – перебування на лікарняному. Щоправда, яка недуга примусила хвору так довго лікуватися, вона не повідомила ні «Аверсу», ні нашим журналістам. Між тим погане самопочуття не зашкодило Валентині Панасюк запросити до себе додому знімальну групу і розповісти з усіма подробицями як на неї "нападав" її керівник.
У сюжеті показали і ще одного опонента нинішнього керівника ГУЮ – його попередника, а нині заступника Олексія Остапчука. Саме він та кілька його колег разом з Валентиною Панасюк жалілися на свого начальника в Міністерство юстиції. Однак  результату вони не досягли - у відомстві скаргу не задовольнили.

Більше того, Ігор Оксенчук розповідає, що мотиви для наклепів у підлеглої були, позаяк саме у цей час в їхньому відомстві прокуратура проводила службову перевірку з приводу зникнення службових документів, відповідальність за які несла саме начальник відділу кадрів. А тому він намагався уважно стежити за цією працівницею.
«Я знаю на що пішла ця жінка від безвиході із ситуації. В мене були матеріали на те, які вона здійснила порушення. Від 8 листопада був складений акт на порушення по ділянці її роботи, зауважте, за кілька днів до того, як це сталося. Нас оштрафували за те, що у відділі кадрів, де є керівником Валентина Панасюк, неправильно вираховували страховий стаж. Це близько 4 тисяч гривень вони переплатили державних коштів для людей і  1300 гривень не доплатили. Всього зафіксовано 18 осіб, це ж також відповідальність. Пані Панасюк це було відомо. Чи не підстава це для накладання дисциплінарних стягнень? Є ще одна підстава – це зникнення трудової книжки самої Валентини Панасюк. І понині невідомо як зникла її трудова книжка. Вона написала мені доповідну записку, каже Оксенчук, що трудову книжку знайшла на столі і забирає її собі для пред’явлення до органів внутрішніх справ. Я, розуміючи ситуацію, знаю що є чіткий порядок отримання трудових книжок. І це має бути не доповідна записка, а заява, якої не було. Тобто, трудову книжку було взято самовільно, що є порушенням порядку ведення Книги обліку бланків трудових книжок. Звичайно, якби вона написала заяву, то я дав би їй  на це згоду. Є спеціальний журнал, щоб зробити відповідні відмітки.  Це вже два таких серйозних фактори».
Ситуація того дня склалася доволі вибухонебезпечна, відтак стався раптовий конфлікт.
«Валентина Панасюк зайшла в кабінет, навіть не присідаючи. Я сидів на своєму робочому місці,  вона ж стояла по той бік столу - навпроти мене. Валентина Петрівна мені принесла ту інформацію, яку їй було доручено доопрацювати після оперативної наради. Валентина Панасюк висловила мені своє невдоволення, тим, що я вимагаю від неї якусь там роботу. Я їй сказав, що буду від неї вимагати те, що відповідає чинному законодавству, тоді вона почала підвищувати голос на мене, висловлювати погрози на мою адресу. Знову пригрозила тим, що писатиме на мене скарги», - розповідає Ігор Оксенчук. З таким настроєм Валентина Панасюк і подалася з кабінету свого керівника. А вже за кілька хвилин на порозі управління юстиції з"явилась швидка і того ж дня - заява до міліції про те, що буцім то Оксенчук її душив. Однак довести, правоохоронцям, що саме він був причетний до її синців, про походження яких вона розповідала усім, «потерпіла» поки не змогла. Тобто, кримінальне провадження порушене по факту, а Ігор Оксенчук проходить як свідок. Начальник юстиції каже, що впродовж слідства Панасюк неодноразово міняла покази.
Версію самої скаржниці щодо подій, які передували скандалу, кореспонденти «Під прицілом» почути так і не змогли. Ми кілька днів підряд намагалися допроситися зустрічі з жінкою. Однак Валентина Панасюк відмовлялася, бо "не побачила в цьому актуальності", зрештою, запропопонувала подзвонити у вівторок, 17 грудня, потому запропонувала взяти її коментар у «Аверсу», позаяк вона не знає, на кого працюють журналісти нашого видання.
«Так, ваше видання вже взяло інформацію там в «Аверсі», немає доцільності нам з вами зустрічатись. Я не знаю на кого ви працюєте. Я не знаю що ви там будете писати. Ви ж не будете звертатись у Міністерство юстиції. Ви надрукуєте, а захисту ніякого я не матиму»,.
Колектив видання  «Під прицілом» ще раз запевняє Валентину Панасюк в тому що не має упередженого ставлення як до неї, так і до її опонентів.  Ми намагалися хоча б телефоном з’ясувати її позицію щодо зникнення документів. Однак начальник відділу кадрів обласної управління юстиції взагалі відмовилася будь-що нам пояснити.
«Будь ласочка, не турбуйте мене більше», - відповіла пані Валентина.
Ігор Оксенчук розказує, що перед тим, як зайти до нього, Валентина Панасюк побувала у його заступника Олексія Остапчука. Коли вона вибігла з ґвалтом з кабінету, начальник каже, пішов проводити нараду з підлеглими, яких викликали в прокуратуру. Серед  них мала бути і Валентина Панасюк, однак жінка на нараду не прийшла.
 « ЇЇ я не дочекався, мені дали наказ на відрядження на 12 листопада, я вийшов в коридор і через вікно побачив машину швидкої допомоги. Ще у колег поцікавився що сталось. Мені сказали, що Валентині Петрівні стало погано. Я розумію, у неї хворе серце. Та мені дивно, як протягом 10 хвилин працівники встигли викликати швидку допомогу і вона вже стояла під вікнами нашого управління. Це ж з району ДПЗ вони їхали! Я сів у машину, мав виїжджати уже у відрядження, а тут у телефонному режимі мені повідомляють, що стався такий інцидент», - сказав чоловік.
 Ігор Оксенчук каже, що те, що ця жінка конфліктна, він знав від самого початку їхньої співпраці. Підстави для звільнення Панасюк з посади у нього були ще три роки тому. Ось тут, вочевидь, молодий керівник припустився фатальної помилки. Тоді свою підлеглу Панасюк він пожалів:
«В 2010 році я зайняв цю посаду. Тоді Валентина Петрівна мала конфлікт з головним бухгалтером. Я приїхав із сесії обласної ради, а мені кажуть, що тут була бійка. Луцьким міським відділом міліції було порушено справу по даному факту. Я дав можливість звільнитись тільки одній людині, але напевно, я зараз думаю, що зробив помилку».
Не розуміє начальник підходу до роботи й свого заступника - того самого Олексія  Остапчука, який разом з Валентиною Панасюк писали на нього скарги до Міністерства юстиції та до губернатора Бориса Клімчука. Каже, його ненависть теж, мабуть, не з доброго дива виникла.
«Олексій Остапчук, який давав пояснення одному з місцевих телеканалів написав заяву на звільнення. Цей заступник іде на пенсію. Я знаю, що він також підписував ці листи на мене. Я  не хочу виносити на осуд громадськості недоліки у його роботі. Нехай це залишиться на його совісті, хоча Олексію Остапчуку відомо що все документально оформлено».
Те, що відбувається зараз, Ігор Оксенчук називає намаганням його дискредитувати  Такі висновки він, каже, зробив після того, коли проаналізував недавні події.
«Я вважаю, що той факт, який стався 12 числа – це все зроблено для моєї дискредитації.  Чому ж  погрози перетворювалися у листи до Києва на міністерство юстиції, до голови обласної державної адміністрації? Це для того, щоб мене дискредитувати мене як керівника і зробити все для мого звільнення.
Як буде працювати людина, у якої є недоліки в роботі, коли їй роблять зауваження, а бажання покращити якість та стиль роботи відсутнє? А Валентина Панасюк знає, що у неї є догана і її можуть не атестувати під кінець року» Тож людина, яка мусила б надати пояснення з приводу зникнення важливих документів, зараз на лікарняному. За неї віддувається інша працівниця. А вона тим часом, заваривши усю кашу, цілий місяць лікується і тільки встигає запрошувати до себе додому журналістів, які, на її думку, в повній мірі покажуть її суспільству у ролі жертви начальницького насилля. А тим часом високі чини, подивившись по телевізору як гнобить своїх підлеглих начальник волинської юстиції Ігор Оксенчук, може й не будуть довго розбиратися та призначать когось іншого, більш "комфортного" Валентині Панасюк та Олексію Остапчуку, того, хто дивитиметься на їхні витівки крізь пальці?