Німеччина за кулісами готується до реваншу в боротьбі з Росією за Україну і готує лідера партії «УДАР» Віталія Кличка до президентства в Україні. Про це інформує ТСН, посилаючись на німецьке видання Der Spiegel.
Видання зазначає, що партія Кличка дуже наближена до керівних органів Німеччини. Крім того, вона отримала статус спостерігача в Європейській народній партії.
«Штаби партії в Брюсселі і Будапешті готують людей з «УДАРу»до роботи в парламенті і забезпечують йому підтримку в створенні партійної структури по всій країні», - пише видання.
Крім того Der Spiegel зазначає, що пов'язаний з партією Ангели Меркель фонд Конрада Аденауера теж допомагає «УДАРу».
«Тісно пов'язаний з ХДС Фонд Конрада Аденауера також грає в цій справі важливу роль, а Кличко відкрито звернувся до радників Меркель з прохання забезпечити допомогу цього фонду. Фонд Аденауера вже готує українських опозиційних політиків до того, щоб вони взяли на себе відповідальність в рамках «програми діалогу», - зауважує газета.
Оглядач також зазначає, що депутати від «УДАР» минулого тижня побували в Берліні і зустрілися з представниками законодавчої влади з ХДС Ангели Меркель.
Сам Кличко, як пише Der Spiegel, не рідко звертаються за допомогу до федерального міністра з особливих доручень Рональда Пофалли. Німецький посадовець підтримує тісні зв'язки з опозицією Східної Європи, зокрема в Білорусі.
Видання пише, що Кличко консультується в Паффали щодо того, як правильно реагувати на тиск з боку влади. Крім того, боксер може розраховувати на обережну підтримку в німецькому парламенті.
Der Spiegel пише, що в Німеччині Кличка називають «протилежністю» до типових українських політиків, які займалися бійками у Верховній Раді.
Згідно з їхніми оцінками, Кличко не має самовпевненості і він досить послідовний. Однак сам боксер в Німеччині скаржиться, що в Україні він не може балотуватися в президенти через закон, який забороняє це робити громадянам, які мають дозвіл на проживання в іншій країні. Однак Меркель, на думку оглядача, може натиснути на чинну владу в Україні, щоб це стало можливим.
Після цього справа залишиться за Кличко. Однак до того часу його потрібно підготувати і зробити з нього серйозного політика, який би зміг об'єднати навколо себе опозицію. Що, на думку Der Spiegel, нині й відбувається в Німеччині.
Коментарі
коментарів немає