Цьогоріч у місті Луцьку було скоєно понад 200 крадіжок. З них більше 100 - з помешкань громадян.
Злочини такого характеру зазвичай відбуваються через необережність самих людей. Так, ключик під килимком, чи в поштовій скриньці, незамкнені вхідні двері, відчинене вікно у порожній квартирі на першому поверсі – для квартирних злодіїв усе це - запрошення, від якого важко відмовитися.
Колишній злодій, а нині законослухняний громадянин Олексій розповів про тонкощі такого ремесла, - Олексій розповів, що професійних квартирних злодіїв мало, однак є чимало наркоманів, які шукають легкої наживи. Найчастіше вони просто бігають під’їздами та шарпають ручки вхідних дверей. Якщо двері таки відкриті, хапають те, що висить на вішаку – шуби, куртки, сумочки з грішми й втікають.
Професійні ж злодії діють більш продумано. Вони заздалегідь знають куди і за чим ідуть, адже спостерігають за своїми жертвами. За словами колишнього злодія, навіть крізь не зашторені вікна увечері можна побачити все, що є у помешканні – комп'ютери, побутову техніку, а також місця, де люди ховають коштовності й гроші. Місця сховків давно не становлять таємниці для крадіїв: у шафі між постіллю, серед книжкових сторінок чи дисків із фільмами, під матрацом, у ємностях із крупами, в морозильній камері чи в бачку унітаза.
Підказки з приводу того, якими статками володіє жертва, квартирні злодії можуть знайти, оцінивши зовнішній вигляд членів її сім'ї, переглянувши вміст сміттєвого відра, підслухавши розмови зі знайомими або і завітавши до помешкання під виглядом працівника ЖКП.
Тож, у жодному разі нікому не повідомляйте інформацію про те, де знаходиться ключ від вашої квартири, де лежать гроші або інші цінні речі. Відразу, коли повертаєтеся додому, закривайте вхідні двері та зашторюйте вікна.
До речі, для справжніх професіоналів проникнути в приміщення теж не проблема. Луцький локсмайстер (майстер з продажу, налагодження та експлуатації систем замикання і контролю доступу)Сергій запевняє, що нема таких дверей, яких не можна було б відкрити без ключа. Втім, це не значить, що можна купувати абищо. Навпаки, потрібно ставити міцні вхідні двері з хорошим замком, адже це затримає злодія, а то й стане на заваді йогодіям.
Слід бути обережним, спілкуючись за допомогою мережі Інтернет: стежити що і кому розповідаєте. Велику помилку роблять громадяни, які у соціальних мережах повідомляють про свої плани: куди їдуть, коли та чи надовго. Любителі легкої наживи дізнавшись про це, можуть запросто проникнути у житло та поцупити ваші цінні речі та гроші.
Варто відслідковувати й те, з ким спілкуються ваші діти. Серед їхніх друзів також можуть бути потенційні крадії.
Крім того, не варто запрошувати у помешкання малознайомих людей.
Варто зауважити, що в період новорічно-різдвяних свят, коли люди сім’ями їдуть відпочивати, ймовірність вчинення квартирних крадіжок зростає .
До речі, відповідальність, встановлена Кримінальним кодексом України за крадіжку, полягає в сплаченні штрафу, виконанні виправних робіт, обмеженні волі на строк до 5 років, а в окремих випадках - в позбавлені волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Отож, пам’ятайте, що дотримуючись елементарних правил безпеки, ви зможете вберегти себе він неприємностей.
Не забувайте закривати вхідні двері своїх помешкань, встановіть надійні замки та не впускайте в квартиру незнайомців; не залишайте житло без нагляду на тривалий період часу, не зберігайте дома великі суми грошей та не висвітлюйте в соціальних мережах наміри щодо дальніх поїздок!
Будьте обережні, адже ваш дім – ваша фортеця, яку потрібно оберігати!
Коментарі
коментарів немає