Аналітики валютного ринку зробили прогноз стосовно того, в якій валюті у 2014 році найкраще зберігати заощадження, а на яких – заробляти за рахунок зниження курсу - пише Економіст.

Дехто з експертів охрестив 2014-й «Роком долара». І дійсно, зараз є явні підстави, щоб передбачати – домінуючим трендом для долара буде підвищувальний. На тлі зростання економіки США і скорочення обсягів доларових вливань, американська валюта, швидше за все, зміцнить свої позиції по відношенню до основних світових колег.

А ось майбутнє євро наразі бачиться не в настільки райдужному світлі. В даний час Європейський Центральний Банк (ЄЦБ) стоїть перед необхідністю розширити стимулюючі заходи, пов’язані зі збільшенням грошової маси. Це повинно дозволити регіону посилити темпи відновлення економіки і виграти в боротьбі за підвищення темпів інфляції, але послабить позиції єдиної валюти. Втім, для тих, хто надає перевагу ведмежій стратегії і ретельно розраховує ризики, євро цілком може стати хорошим джерелом заробітку.

А ось тим, хто зберігає свої заощадження в євро, фінансисти рекомендують принаймні на найближчі півроку перейти на інший актив. Серед європейських валют гідною альтернативою євро може стати британський фунт. На відміну від єврозони в цілому, Великобританія переживає підвищений інфляційний тиск. Тому з боку її центробанку й мови не ведеться про здійснення будь-яких емісій. Так що фунт у 2014-му буде виглядати набагато більш виграшним порівняно з євро.

Японія продовжує вести жорстоку війну з дефляцією та впроваджувати безпрецедентні програми з підтримки економіки. Понад 7 трлн ієн щомісяця Банк Японії витрачає на купівлю державних облігацій. Доти, поки поточна політика центробанку триватиме, ієна продовжить слабшати проти всіх основних валют. Однак тим, хто підживлює на ієні свої ведмежі настрої, рекомендується стати обережнішими. Чим далі, тим більш імовірним стає ризик крутого розвороту. Так що в 2014 році варто особливо уважно прислухатися до заяв японського центробанку. Особливо важливим може виявитися січневе засідання, в ході якого регулятор озвучить свої наміри та цілі на новий рік.

Серед менш волатильних валют простежується чіткий тренд для доларової пари з Австралії та Нової Зеландії. Резервний Банк Австралії останнім часом сильно стурбований високою вартістю національної валюти і має намір знизити її обмінний курс. У свою чергу, Резервний Банк Нової Зеландії першим зі світових регуляторів підвищив свою базову процентну ставку. Так що в осяжній перспективі австралійський долар буде слабшати по відношенню до свого новозеландського побратима.