Шістьох працівників СГПП «Рать» Луцького району нагородили автівками - пише Волинь-нова. 
     Наприкінці грудня у господарстві заведено не просто підбивати підсумки, а й нагороджувати найкращих працівників. Минулий рік був вдалим для «Раті»: виробництво сільгоспкультур зросло в усіх галузях. Нових висот досягли у вирощуванні цукрових буряків. Врожайність цієї культури сягла 773 цт/га. Суттєво збільшилося й виробництво молока. Нині в Ратневі доять по 8661 кілограму на фуражну корову. Середня врожайність зернових становить 75 цт/га. Податків та зборів за рік заплатили близько 8 мільйонів гривень. Проте головним лейтмотивом роботи сільгосппідприємства є увага до людей. До працівників, котрі досягають високих показників. Не дивно, що соціальна складова є однією з головних в роботі «Раті». Щотижня керівник господарства приймає багато відвідувачів, кожен із яких йде зі своїми клопотами.
     — Основою основ на будь–якому виробництві є людина — це аксіома. Де її розуміють, там є результат. Ми й далі розвиватимемося, щоб покращити життєвий рівень кожного працівника і кожного пайовика, який здав нам землю в оренду. З року в рік зустрічаємося, щоб проаналізувати наші досягнення і прорахунки. У нас на кожній ділянці працюють відповідальні люди, і саме тому підприємство успішно розвивається, — наголосив керівник СГПП «Рать» Віктор Шумський.
     — З великою шаною й повагою ставлюся до всіх працівників «Раті». Тут трудяться найкращі, які примножують славу господарства. Віктор Анатолійович — мудрий керівник і меценат. Коли б я не звернувся з приводу допомоги закладам освіти чи медицини, він обов’язково відгукнеться, — зазначив голова Луцької райдержадміністрації Володимир Демчук.
     За результатами року найсумліннішим працівникам тут традиційно вручали подарунки. Цього разу ратнівчан нагороджували пральними машинами, морозилками, наборами посуду, ювелірними прикрасами та іншими потрібними речами. Крім того, кільканадцять селян отримали санаторні путівки. Але найочікуванішим є момент вручення автомобілів. Усі знають, що кілька автівок «Деу–Ланос» вже чекають на своїх власників. Проте керівництву «Раті» вдається витримати паузу, щоб вручення головних призів було особливо урочистим.
     … Коли перед початком зібрання головний агроном Микола Романюк висипав на стіл в’язку автомобільних ключів, у залі на кілька секунд запала тиша. Здавалося, усі присутні заворожено дивилися на стіл. Втім кому вони дістануться, ніхто не знав. Про те, що стане власником автівки, не здогадувався навіть водій Олександр Старчевський, який переганяв автомобілі в Ратнів.
     І ось оголошують імена нагороджених. Щороку це відбувається по–іншому. Ключі вручать то на початку свята, то наприкінці, то доручать поважним гостям почесну місію. Цього разу автівки роздавали впереміш із дрібнішими призами.
     — Не зрозуміла!? — вигукнула від несподіванки доярка Лариса Палашевська, вже тримаючи ключі в долоні, але ще не втямивши, який подарунок отримала.
     Цього року, крім згаданих Старчевського та Палашевської, автомобілі отримали водій Юрій Сюйва, обліковець Лариса Шевчук, доярка Галина Савчук, заслужений агроном України Петро Будько. Майже всі нагороджені — ветерани, які віддали господарству багато років своєї праці. Показовим у цьому відношенні є приклад пана Будька.
     — Я 22 роки відпрацював у колгоспі «Прогрес» села Гірка Полонка Луцького району. Потім — агрономом–насіннєводом у «Раті». Затим за станом здоров’я перейшов в охорону. Звісно, на такий подарунок не сподівався. Тим більше, що значну частину життя трудився по суті в іншому господарстві. Удома ще ніхто не знає, що мене нагородили. Але перед зборами я чомусь жартував із внуком: «Виганяй стару машину з гаража, бо приїду «Лексусом», — Петро Будько не приховував радості.