Луцькі чиновники і депутати обговорили «плюси» та «мінуси» медичної реформи. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Депутат Андрій Осіпов організував сьогодні прес-конференцію на тему медичної реформи. Головним питанням для дискусії було «Про перейменування поліклінік №1, №2 та №3 у Центр первинної медико-санітарної допомоги» яке депутати прийняли на 51-й черговій сесії лише з третьої спроби. Найважливіше, що цікавило депутата Андрія Осіпова – це наслідки «медичної реформи». Жоден з депутатів ВО «Батьківщина» не підтримали це питання.

Минулого року медична реформа прийшла до міста Луцька. У місті є 4 центри медико-санітарної допомоги. У Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку та Києві ці мед реформи вже існують кілька років.

Для того, щоб відволікти увагу від наукових речей депутат запропонував заслухати кілька повідомлень, які надійшли від громадян міст України, де вже існує така «медична реформа» та вже є створені амбулаторії.

Пані Наталя з Донецька написала, що мед реформа – це просто жах, не можуть дочекатися лікаря, аби потрапити до лікаря, потрібно записуватись на прийом на тиждень вперед. Також, пропонують спілкуватися з лікарями через мережу «Скайп». Також закликає лучан боротися з медреформами, поки є така можливість. І ще кілька подібних скарг зачитав Андрій Осіпов.

Також, за словами Андрія Осіпова, влада не вважає за необхідне радитись з громадою та повідомляти про свої дії. Також влада бере до уваги наслідки, які можуть бути.

Начальник управління охорони здоров`я Луцької міської ради Федір Кошель сказав, що коли відділили поліклініки від стаціонару, то лікарям стало зручніше працювати .

«Ми усі дивимось у сторону Європи. Робили ми це поступово, ще до того часу, як держава запропонувала зробити реформи. Є лист від колективу поліклініки №3, де 127 працівників поставили підписи. У листі вони звернулися до депутатів міської ради з проханням створити центр первинної допомоги на базі третьої поліклініки. Поставити рівні умови для працівників поліклініки. Будуть переваги, коли будуть центри первинної допомоги, буде створення мережі амбулаторій»

Як зазначив Федір Кошель, Волинська область виграла гранд Світового банку у 30 мільйонів доларів, але там є поставлена умова – розвиток первинно-санітарної медицини та утворення амбулаторій. Також за 2 роки планують побудувати 5 амбулаторій. 80% людей задовольняє рівень допомоги амбулаторій, які вже на сьогодні існують у місті. Також, чиновник зазначив, що планують підвищити заробітну плату медпрацівникам, а також надаватиметься житло.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров`я, материнства та дитинства Ганна Кравчук вважає, що така реформа принесе покращення. Також сказала, що у амбулаторії сімейного типу буде можливість обстеження пацієнта, також буде кілька ліжок. Також зазначила, що мова не йде про скорочення медпрацівників, а йдеться про розширення мережі закладів охорони здоров`я, про створення амбулаторій.

«Нам також нелегко. Усе нове, нам потрібно розуміти, проконтролювати, впровадити. Ми хочемо підтримати медпрацівників»

Депутат Юрій Вега вважає, що місто ще не готове до такого великого кроку.

«Це в очах чиновників безпечний експеримент, вони кажуть, що нічого змінювати не будуть, а просто перейменують. Деякий рівень медицини нам уже недоступний. Лікар сімейної медицини повинен бути підготовлений та мати великий досвід. Безумовно, такий розгардіяш ми не підтримали. Ми бачили при наявності поліклінік, можна було б добудовувати ці амбулаторії. В районі Цукрового та Вересневого є вивіска на амбулаторіях, що аналізи приймаються у вівторок та четвер, а в інші дні людям не хворіти? Чи хворіти планово у вівторок та четвер?», - сказав депутат Вега.