За які гроші побудував свій будинок губернатор, він розповів активістам Євромайдану, які завітали із колядками - пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Декілька десятків автівок з євромайданівцями вирушили ввечері 9 січня до будинку голови Волинської облдержадміністрації, щоб поколядувати та поспілкуватися з ним. Долучитися до акції запрошували усіх охочих. Тих, хто не мав власного транспорту, підвозили власники авто, а на чолі колони вирушили велосипедисти.

Збір призначили на 18.00 поблизу гіпермаркету «Епіцентр». Учасникам акції довелося поспілкуватися з правоохоронцями, які дорікали тим, що про мирне зібрання заздалегідь не повідомили Луцьку районну раду.

Приїхавши на вулицю, де мешкає Борис Клімчук, євромайданівці почали колядувати перед входом до будинку, що по Теремнівській, 48ж. Через якийсь час вийшов господар будинку, який у агресивній формі повідомив колядникам, що голова облдержадміністрації мешкає у сусідній будівлі.

Підійшовши до помешкання Бориса Клімчука, євромайданівці подзвонили у ворота та почали колядувати. Вигукували також гасла «Слава Україні – героям слава», «Україна – понад усе». Втім, незважаючи на те, що у вікнах будинку горіло світло, до колядників ніхто не поспішав виходити. Вирішивши, що господар нещирий, учасники акції зачитали лист, який підготували для губернатора.

«З року в рік Ви розповідаєте про якесь покращення, закладені фундаменти майбутніх реформ, однак до стін у тих перетвореннях чомусь ніяк не доходить, натомість стіни чиновницьких маєтків ростуть, як гриби на Поліссі. Пане Борисе, що Вам заважає отримати результат? Чому прізвище Клімчук частіше фігурує в скандалах, а не в добрих справах? Я чув про землю в Підгаєцькій сільській раді, про якісь претензії до футбольного клубу, про якісь біл-борди, про Ваші маєтки під Ковелем та на Світязі. Чи не здається Вам, що 5,2 гектара землі в селі Струмівка краще було б продати, а за отримані гроші збудувати дитсадок? Чи не думаєте Ви, що ефективність візиту Президента не змінилася б, якби на кожному кроці не було вітальних біл-бордів, адресованих йому? Ви вже немолодий, прожили успішне життя, достатньо заробили для себе та своїх нащадків. Дайте чесні відповіді на питання – на яких підставах Ви стали власником земельної ділянки площею 5,2 гектара в селі Струмівка? За які ресурси був організований антифашистський мітинг навесні 2013 року, за які гроші все місто було обклеєне вітаннями Президенту під час його останнього візиту до Луцька, як так, що на зарплати грошей не вистачає, натомість на вітальні біл-борди від Вашого імені вистачає? Чому у вересні Ви виступали за підписання Угоди з ЄС, а у грудні стали її затятим супротивником?», - йдеться у листі.

Невдовзі після того,як лист опустили у поштову скриньку, на позашляховику з «мажорними» номерними знаками приїхав Борис Клімчук. Спочатку він був неприязно налаштований до колядників, говорячи, що вони чинять блюзнірство, проте заспівав разом з ними колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю». Учасники акції розповіли, що окрім коляди, прийшли до голови облдержадміністрації з певними запитаннями. У відповідь він прохав звернутися у інший день, «між празниками» та повідомив, що готовий зустрітися у будь-якому форматі.

Колядникам все ж вдалося вмовити високопосадовця поспілкуватися з ними. Активіст Олександр запитав Бориса Клімчука, у чому полягає суть діяльності державного апарату та державного службовця. Той відповів, що читає лекції в СНУ з політичної, економічної та соціальної географії, а оскільки відповідь на питання вимагатиме декількох годин, тож він запросив активіста на свої лекції. Для того, щоб, мовляв, не витрачати час присутніх, Борис Клімчук порадив читати Закон про місцеві державні адміністрації.

«Я не зобов’язаний перед Вами у свято відповідати про свої функції, їх багато, вони різні!», - звернувся він до активіста.

На пропозицію колядників запросити їх до хати, губернатор відповів, що вдома двоє малих онуків, які можуть злякатися. З його слів, потрібно заздалегідь попереджати про наміри поколядувати. Колядники попрохали Бориса Клімчука, щоб автомобілі, які приїхали під його будинок не горіли, а їхніх власників не били.

«Боже мій, де, на Волині? В колисці демократії, перед батьком волинської української демократії? Синку, 1990-1991 роки, Ви тоді ходили до дитячого садочка, коли ми робили українську державу, ми її нормально зробили», - відповів голова облдержадміністрації.

На зауваження колядників про те, що «зробив» Борис Клімчук за ці роки собі будинок, він відповів: «Я шість років працював в уряді Тимошенко, коли вона була прем’єром, при Президенту Ющенку, працював послом України, а послам платять нормально. І все це записано в моїх деклараціях. П’ять гектарів у Струмівці – це теж куплена земля, куплена! По цих п’яти гектарах я вже дав стільки відповідей».

Заявивши, що дискусія не має стосунку до Різдва Христового, він зайшов у подвір’я будинку, запросивши всередину лише одну з учасниць акції. Після розмови з нею Борис Клімчук все ж таки погодився довше поспілкуватися з лучанами, а їй подарував коробки зі швейцарськими та українськими солодощами. З його слів, напередодні Різдва, 5-го січня, він працював у Києві у міністерстві фінансів та кабміні, маючи на меті лобіювати питання Волині у держбюджеті. Так, йшлося про заходи щодо ліквідації підтоплення (приблизно 49 мільйонів гривень), дроги у Шацькому районі (25 мільйонів), пам’ятники історії та культури та дороги загалом.

Зі слів голови облдержадміністрації, на вітальні біл-борди не витратили «жодної бюджетної копійки за чотири роки», встановлювали їх за кошти його фонду «Рідна Волинь». Серед власних заслуг він назвав те, що на розвиток тваринництва з державних програм Волинь отримала 71 мільйон гривень, в той час, як рівняни отримали 12 мільйонів. На зауваження присутніх щодо того, що поголів’я худоби у селах зменшується, він заперечив, що поголів’я худоби протягом двох років збільшується.

Говорячи про власну земельну ділянку площею у 5,2 гектара, він розповів, що розрахувався за неї у минулому році, а вирощує на ній овес, а зерно або крупу відправляє у Ковельську колонію.

Запитували і про середню зарплату волинських лікарів, адже під час свого візиту у Луцьк, Президент розповів про те, що лікарі отримують в середньому понад 4 тисячі гривень. Зі слів Бориса Клімчука, лікар вищої кваліфікації отримує 3200-3400 гривень, а за перепрацювання зарплата може становити і 4-5 тисяч гривень.

Наприкінці розмови, відповідаючи на питання про те, чи планує він виходити з Партії регіонів, Борис Клімчук зазначив, що ця тема для нього табу та сів у авто, перед від'їздом пояснивши, що їде працювати.

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,