Цікаві відомості надходять із десятої шахти. 11 січня там нібито «не пущали» до директорського кабінету державного інспектора з питань праці. Кажуть, дуже брутально з ним повелися, виривали папери з рук і ображали не по-дитячому - пише Нововолинськ Діловий.
Територіальна державна інспекція з питань праці у Волинській області перевірила правомірність одного з кадрових призначень на цьому підприємстві й визнала його таким, що не відповідає нормативному акту.
Директором десятої з лютого 2012 року є Петро Солоп. Його дружина Світлана Солоп — начальник відділу кадрів. Їхній син Валентин Петрович Солоп працює помічником директора з правових питань.
Допитливого Василя Каращука, який працював на десятій диспетчером і ось уже півроку оскаржує у судах своє звільнення з посади, зацікавило: наскільки законним є такий «сімейний підряд»?
На своє звернення у прокуратуру він отримав класичну відписку, яка у пересічних громадян може викликати нервовий сміх.
Справді, пише прокурор Іваничівського району Людмила Герасимчук, згідно з законом «Про засади запобігання і протидії коруції» посадові особи юридичних осіб не можуть мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підпорядкованими близьким їм особам.
Але це положення закону не поширюється на тих, хто працює у сільських населених пунктах. А держпідприємство «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська»знаходиться у селі Поромів Іваничівського району, тобто у сільській місцевості.
До того ж, пише пані прокурор, згідно з посадовою інструкцією, затвердженою на цьому ДП, начальник відділу кадрів безпосередньо підпорядковується не директору, а головному інженеру.
Так само і помічник директора з правових питань підпорядкований заступникові директора з економічних і фінансових питань.
Отже, жодних порушень тут немає, підстави для прокурорського реагування відсутні.
Діставши таку відписку, Василь Каращук копнУв глибше. Звернувся з тим самим питанням до територіальної інспекції з питань праці. Відповідь від 29 листопада 2013 р. на двох сторінках фактично дублювала прокурорську, але наприкінці!..
Загальним Положенням про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, держпідприємства, установи, організації визначено: юридична служба підпорядковується безпосередньо керівникові органу влади, підприємства. Отже, затверджене директором ДП «Передпускова дирекція...» Положення про юридичний відділ ДП суперечить цій вимозі Загального Положення.
Інформацію про таку невідповідність начальник територіальної державної інспекції з питань праці у Волинській області Ю.Бондаренко скерував у головне управління юстиції для відповідного реагування.
За півтора місяця, що збігли відтоді, обласне управління юстиції вже мало й відреагувати (як саме — поки що не знаю). Вочевидь, шахтне Положення приведуть у відповідність із Загальним.
Що не кажіть, а порушення було.
Чи означає це автоматично, що юридичний відділ очолить не син директора, а хтось інший?
Та ні. Адже держпідприємство розташоване у сільській місцевості. Отже, сюди можна працевлаштовуватися цілими сімейними кланами! Свій до свого по своє...
І я тому бунтівному Каращуку скажу так: радійте, шановний, що Петро Олексійович Солоп сюди тільки дружину і сина прилаштував. А міг би — всіх своїх родичів і кумів-сватів-братів. Сільська місцевість, панімаєш! Гуляють (закреслено) працюють усі!
Хоча мудрий керівник таких дражливих ситуацій, як власний «сімейний підряд», уникає у принципі.
Наскільки законним є «сімейний підряд» в одній з волинських шахт?
неділя, 12.01.14 09:25Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає