Тривалий час Луцький міськрайонний суд не має керівника. Наразі виконує обов'язки голови суду досвідчений суддя Михайло Квятковський. Уже понад 20 років він відправляє правосуддя. З 2006–го Михайло Семенович працює заступником голови суду. Юристам відомо, наскільки скрупульозний та принциповий це чоловік. Кажуть, що на його засіданнях можна вчити Кримінальний процесуальний кодекс, бо він завжди чітко дотримується букви закону. Складні кримінальні справи, на кшталт «циганських», як правило, діставалися саме йому. Було й так, що доводилося з охороною ходити на роботу - пише Волинь-Нова.
1 листопада 2013 року загальні збори суддів Луцького міськрайонного суду ухвалили справедливе рішення звернутися до Ради суддів загальних судів України з рекомендацією обрати на посаду голови суду Михайла Квятковського. 5 грудня збори суддів апеляційного суду області одноголосно вирішили підтримати кандидатуру Михайла Квятковського на посаду голови Луцького міськрайонного суду. Таку пропозицію внесли на розгляд досвідчені, з великим стажем роботи судді апеляційного суду Олександр Фідря, Микола Польовий, Людмила Веремчук, Василь Оксентюк, а проголосували всі члени зібрання одноголосно. Документи про призначення рекомендованої кандидатури наприкінці року вже надіслано в Київ для розгляду.
Та, попри великий досвід і рекомендації суддівського корпусу області, призначення Михайла Квятковського на посаду голови суду стає сумнівним. На жаль, телефонне право ще ніхто не скасовував. Як стало відомо, є зацікавлені особи, які хочуть поставити керувати Луцьким міськрайонним судом Дмитра Михайловича Руденка, що лише 29 вересня 2010 року Указом Президента України призначений суддею Івано–Франківського міського суду. 23 грудня 2013–го несподівано для всіх Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала перевести його на посаду судді Луцького міськрайонного суду. Побутує думка, що його «перекидають» саме для керівництва Луцьким міськрайонним судом.
Чомусь пригадалися слова: «Якщо людина в корумпованій країні робить блискучу кар'єру, то вона частина цієї системи». Можливо, цей претендент є хорошим юристом, проте щоб керувати судом, потрібно мати ще й великий життєвий та професійний досвід. А можливо, річ у тому, що до Луцька підтягуються «свої» бійці, адже суддя Дмитро Руденко є рідним братом високопоставленого міліціонера ― начальника слідчого управління МВС України в області, який приїхав на початку 2012 року на Волинь з Івано–Франківська майже одночасно з призначеним обласним прокурором.
То що переважить ― досвід та підтримка місцевого суддівського корпусу чи родинні зв'язки?
Коментарі
лучанка
12.01.2014 16:42:16
Усі вони добрі хапуги ті судді. А тепер як заходиш у суд то ходять як на подіумі на шпильках і в міні юбках і то судді- чиїсь дочки та коханки. Колись такі прикиди можна було тільки у барі побачити, а тепер- у суді. Розвивається країна))))))))
)))
14.01.2014 08:53:31
не тільки коханки, ай коханці суддів чоловіків..
люди добрі
12.01.2014 17:20:32
Уже Остапук собі нагрібся і втік до Рівного просуватись по кар"єрній драбині, зараз прийде наступний хапуга. А ви хочете щоб суд був справедливим. Якщо суддя живе у маєтках як міністр такого не чекайте. Він ніколи не зрозуміє вас, для нього буде правий той у кого грошей більше
Юрист
13.01.2014 08:58:03
Видно відчувають можновладці, що Квятковський М.С. не піде у них на поводу, а тому й підтягуюють "кваліфікованого СПЄЦА" із Франківська.. І коли вже на Волині навчаться відстоювати свої кадри.
Любко
13.01.2014 14:23:27
Законом не передбачено висування і обрання керівників судів колективами. Мабуть статтю замовили ті, хто себе дуже хоче бачити у цьому кріслі. А Дмитро Михайлович порядна класна людина і фахівець. Я думаю, що судді Луцького міськрайонного суду і весь колектив після знайомства з ним не будуть розчаровані.
поддерживаю
13.01.2014 18:05:04
Судьи должны постоянно быть в ротации иначе они прилипают к месту и начинают обростать связями и взятками. А потом удивляйтесь откуда берутся Зварычи. Их полно в каждой области. Только посмотрите как живут судьи и что себе позволяют.
Андрій знаю чий
13.01.2014 21:21:08
Це все гра люди добрі, буде все так, як захоче Янучарич, а не якась рада суддів міськрайонного суду чи апеляційного-комсомольська ячейка, яка вже давно нічого не вирішує! Розслабтеся і начувайтесь! )))))
Ігор
13.01.2014 21:23:48
«Якщо людина в корумпованій країні робить блискучу кар'єру, то вона частина цієї системи». Ви уявляєте який клондайк буде якщо коло замкнеться за рахунок голови з Івано- Франківська.
Руденко
14.01.2014 15:17:29
Мій брат дійсно блискучий суддя. З його приводом в луцкому суді буде прейскурант на всі види справ. Щоб все було по людські
откуда деньги?
14.01.2014 15:25:05
А сейчас там все бесплатно)))))))))не смешите мои трусы. Такого бардака в судах я за всю свою жизнь не припоминаю. Фифы и ляди. Приходишь она смотрит на тебя наглым взглядом- мол, сколько денег принес. Вот это судья. Их самих пора на скамью подсудимых- причем без разбора. Там один судья смотрит на другого- у тебя дом, значит и у меня будет, у тебя дорогая иномарка, а моя дороже, норковая шуба до колен, моя будет до пят и т.д. У них состязание кто больше взяток возьмет тот или та судья и почетнее будет. Может чужой приедет то хоть какое то время этот бардак прекратится.
Лучанка
14.01.2014 19:50:02
Будем чекати головного судю, який не підкупнй, і буде провідувати букву Закона, хоч нас в Луцьку , є такі і люди знають хто .
Волиняка
15.01.2014 15:41:17
Питання не в особах а як розставляються свої кадри напередодні виборів. Те, що суддя Руденко Д.М., маючи 3 - х річний стаж роботи за своїм професійним та життєвим досвідом не достойний очолити навіть найбільш віддалений районний суд це зрозуміло. "Класний пацан" - це не кваліфікація. Ви мені назвіть хоч один такий приклад коли суддя із таким стажем пішов відразу ж головою суду в іншу область при цьому в найбільший суд. Отже, у нього є підтримкає найбільш впливових людей держави, які розставляють потрібних людей на "чорний" день. Висновок: корупція набуває відкритої і відвертої - рейдерської форми і тут Квятковському М.С. нічого не світить, хоч як би він не старався.Дивно, що він цього ще не зрозумів.
окрема думка
16.01.2014 00:18:04
ротація кадрів це досить ефективна річ, а ротація за рахунок немісцевих кадрів направлена на подолання кумовства та усталеної корумпованості, що склалась. На волині давно немає незалежних, відособлених та самостійних судів, а існує своєрідне єдиноначальництв зі своїми правилами і поняттями. В таких умовах будь який керівник суду, що не входить до цієї структури судилища буде його учасниками сприйматись в штики як загроза існуючій системі. Саме тому з метою недопущення приходу стороннього керівника, ними вживаються не передбачені законами заходи тиску на орган уповноважений призначати голів суду, з метою призначення на цю посаду свого вирощеного, правильно вихованого, а головне слухняного колегу.
яка різниця
16.01.2014 07:55:56
хто народ доїти буде: СВОЇ "почьотно", певно, це робитимуть.В інтернеті у вільному доступі є відео, де домовляються судді Рівненського апеляційного суду як "бортануть і бомбануть" міськраду і підприємців. ХТО ПОНІС ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ???? Зробили, що хотіли, а далі ???? .....
Адвокат
16.01.2014 09:49:53
Ви знаєте, прочитавши вище вказані коментарі не змогла утриматись щоб не відповісти деяким "незалежним" їх авторам. Ніхто не заперечує, що Д.М. Руденко можливо і прекрасна людина і спеціаліст, але автори заміток, всі думаю зрозуміли, чому я взяла одне слово у лапки, вперто не бажають визнати, що саме Руденко Д.М., за допомогою корупційних шляхів стане головою суду. Що стосується Квятковського М.С., то ця людина користується величезним авторитетом, в силу своєї високої кваліфікації та людських якостей, у всіх учасників процесу: як у адвокатів так і прокурорів та засуджених, і стверджувати протилежне можуть тільки люди, які свідомо говорять неправду, з метою створити "імідж" Франківському претенденту в інтернеті. Це підтверджується і намаганням видати збори колективів судів як якийсь тиск неправовий. Сміх та й годі...
Суддя Ющук
16.01.2014 22:16:21
А мені насрати, хто буде головою суду - я як бухав постійно, так і буду бухати, хай ці керівники на мене свої акти складають, мені по...й !!!
потерпілий
16.01.2014 22:28:03
Не знаю чи бухає Ющук- розказують всяке, але зважаючи на попередній коментар - колеги у нього порядні - це й мови нема)))))
Колега
18.01.2014 00:26:43
Дуже хочеться,щоб на посаді голови Луцького суду був Квятковський М.С. Це дійсно мудра людина з життєвим досвідом,кваліфікований юрист та професіонал своєї справи, розсудливий і справедливий у всьому. Він дійсно заслуговує,щоб бути керівником суду,оскільки своїми життєвими принципами і позиціями довів це.
ринок
18.01.2014 09:38:36
побачимо як судити буде, бо поки що від горгута ВСІ гроші беруть.
Вогнем та мечем
19.01.2014 10:06:36
Єй, не гоните на Ющука, он классный пацан, он нас оправдал, а прокуратура обосралась ха-ха-ха
Вогнем та мечем
19.01.2014 12:22:40
Прокуратура одна із перших порушує КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ і ЗАКОНИ.
Іосіф Сталін
22.01.2014 11:43:29
Слушай, дарагой Бєрія, ти, вєрнєє наші тройкі отдихают. Одін Брат разслєдуєт дєла, другой іх рєшаєт, главний пракурор - друг сємї, контроліруєт подачу апеляций, когда НАДО! І ето подайотся под соусом прєодолєнія корупциі на мєстах, Учись!, как надо подавать прінятоє навєрху нужноє рєшєніє!
Суддя Ющук
28.01.2014 13:39:54
Хлопці, завтра вихожу з відпустки, був в Трускавці з дружиною, не давала пити тиждень. Всіх запрошую до мене в кабінет, ЗАБУХАЄМ!!!
ВСІМ ВСІ ВСІМ
26.02.2014 08:34:02
НАВІЩО ТА ПРО ЮЩУКА ХТОСЬ ЗНАЄ ЙОГО ЖИТТЯ, ПРО СЛУЖБУ, СПОЧАТКУ ПОЦІКАВТЕСЬ А ПОТІМ САМІ СТАНЕТЕ ПОВАЖАТИ, ЗАСРАНЦІ