Тривалий час Луцький міськрайонний суд не має керівника. Наразі виконує обов'язки голови суду досвідчений суддя Михайло Квятковський. Уже понад 20 років він відправляє правосуддя. З 2006–го Михайло Семенович працює заступником голови суду. Юристам відомо, наскільки скрупульозний та принциповий це чоловік. Кажуть, що на його засіданнях можна вчити Кримінальний процесуальний кодекс, бо він завжди чітко дотримується букви закону. Складні кримінальні справи, на кшталт «циганських», як правило, діставалися саме йому. Було й так, що доводилося з охороною ходити на роботу - пише Волинь-Нова.

1 листопада 2013 року загальні збори суддів Луцького міськрайонного суду ухвалили справедливе рішення звернутися до Ради суддів загальних судів України з рекомендацією обрати на посаду голови суду Михайла Квятковського. 5 грудня збори суддів апеляційного суду області одноголосно вирішили підтримати кандидатуру Михайла Квятковського на посаду голови Луцького міськрайонного суду. Таку пропозицію внесли на розгляд досвідчені, з великим стажем роботи судді апеляційного суду Олександр Фідря, Микола Польовий, Людмила Веремчук, Василь Оксентюк, а проголосували всі члени зібрання одноголосно. Документи про призначення рекомендованої кандидатури наприкінці року вже надіслано в Київ для розгляду.
Та, попри великий досвід і рекомендації суддівського корпусу області, призначення Михайла Квятковського на посаду голови суду стає сумнівним. На жаль, телефонне право ще ніхто не скасовував. Як стало відомо, є зацікавлені особи, які хочуть поставити керувати Луцьким міськрайонним судом Дмитра Михайловича Руденка, що лише 29 вересня 2010 року Указом Президента України призначений суддею Івано–Франківського міського суду. 23 грудня 2013–го несподівано для всіх Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала перевести його на посаду судді Луцького міськрайонного суду. Побутує думка, що його «перекидають» саме для керівництва Луцьким міськрайонним судом.
Чомусь пригадалися слова: «Якщо людина в корумпованій країні робить блискучу кар'єру, то вона частина цієї системи». Можливо, цей претендент є хорошим юристом, проте щоб керувати судом, потрібно мати ще й великий життєвий та професійний досвід. А можливо, річ у тому, що до Луцька підтягуються «свої» бійці, адже суддя Дмитро Руденко є рідним братом високопоставленого міліціонера ― начальника слідчого управління МВС України в області, який приїхав на початку 2012 року на Волинь з Івано–Франківська майже одночасно з призначеним обласним прокурором.
То що переважить ― досвід та підтримка місцевого суддівського корпусу чи родинні зв'язки?