У волинських студентів нині гаряча пора - сесія. Що цікаво, процес її здачі суттєво відрізняється від того, як було ще 10 років тому. В університетах - не людно. Бо екзамени тепер - це річ добровільна. Якщо старанно навчався впродож року, то усі іспити та заліки зараховуються  автоматом. За Болонською системою навчання, яку почали впроваджувати 8 років тому, два з трьох спудеїв не знають, що таке недоспані ночі перед сесією. Повідомляє ТРК Аверс.

Студентка Юлія Пазенко розповіла: «Ми вже звикли до того відчуття, що ми здаємо усе автоматом. За останні 4 роки, це вже 5 рік, я здавала лише 3 чи 4 екзамена».

Студент Віталій Цьось зауважив: «Екзаменів я не мав. Так само заліки також всі вийшли автоматом. Тому можна сказати, що ця сесія проходить для мене в формі канікул. Такі собі довгі зимові канікули».
 
Катерина Яремко відмінниця. Дівчина переконує, що хоч усю сесію їй зарахували автоматично, проте  вона добре знає, що таке усю ніч «гризти граніт науки»: «Або ти не досипаєш ночі під час семестру, або ти не досипаєш ночі на сесії. Одне з двох… В нас, принаймні, на факультеті вимагають глобальну підготовку - це повинен бути написаний конспект. Вже як ти його будеш вести, чи ти будеш тезово, чи в розгорнутій формі це не важливо, але ти повинен бути готовим, готовим до всього!».
Замість 5 балів - 100. Замість синіх заліковок -  такі собі книжечки. Лише починаючи з цього року, тих хто має за семестр менше 75-ти балів, тобто четвірки, забов’язали здавати сесію. На екзамени також приходять ті, хто хоче підвищити зароблену за півроку оцінку. Втім, в деяких студентів таки залишилися старі традиції та звички.
Віктор Демчук розповів про студентські прикмети: «Мій співмешканець одного року кричав перед екзаменом, у відкрите вікно, - «хлява прийди». Моя сетра одного разу клала 5 копійок собі під п’яту, коли здавала екзамена… Я таке бачив, але я не забобонна людина. Все залежить тільки від самого студета. Від його бажння. Від його вміня»

Декан історичного факультету Анатолій Шваб відправив третину групи на перездачу. В Болонській системі викладач та очільник факультету бачить, як переваги, так і недоліки. На його думку, 100 балів дають можливість ширше оцінити знання студента. Втім, така система оцінювання обмежує розвиток, до прикладу, його ораторських здібностей: «Заробляючи певну суму балів, не завжди мають добрі узагальнення. Є інша проблема того, що вони фактично мислять лише в межах одного, двох занять, а не бачать періоду вцілому. За системою навчання, яка була раніше, студент фактично мусив перед іспитом поновити весь курс, підготувати всі питання, узагальнити і мати цілісну уяву про предмет», - зауважив Анатолій Шваб.

А ще нарікає декан, базові знання майбутніх фахівців, які закладають у школі, стали на багато слабшими, ніж колись. Втім, в одному ми переконалися напевно - студенти, як і в усі часи свідомі, активні та позитивні молоді люди.