Як у новорічно-різдвяні свята 100 та більше років тому одягались волиняни можна побачити у Луцьку. Автентичне вбрання з усіх районів області експонували у Волинському краєзнавчому музеї. Повідомляє ТРК «Аверс».

На виставці презентували: барвисті вишиванки, теплі свитки та кожухи, а також різноманітні головні убори: вінки, очіпки, хустки, та намітки, які носили лише заміжні жінки. А ще чоловіче, жіноче, та дитяче взуття. Більшість з цих речей, нажаль, давно стали історією. Майже усі вони – це ручна робота волинян, яку не один рік вони носили на собі.

Завідувач відділу етнографії Волинського краєзнавчого музею Людмила Мірошниченко-Гусак розповіла: «Окрім святкового традиційного вбрання, яке носили наші предки, є ще й додаткові елементи. Це атрибути різдвяних свят: вертепні шопки, дідух. Можна переглянути відеозаписи фольклорних колективів: водіння кози, водіння коня. Можна ознайомитися із зимовим верхнім вбранням. Ми їх дуже рідко експонуємо, а на ці свята ви можете прийти подивитися».
 
Цю експозицію рідко показують відвідувачам, бо зберігати речі доволі складно, розповіла Людмила Мірошниченко-Гусак. Свитки та кожухи дуже полюбляє міль. Старі тканини необхідно постійно провітрювати, виносити на мороз та обробляти спеціальними розчинами.

Вишиті сорочки залежно від районів Волині дуже різняться узорами: «В Любешівському районі, в середині ХХ століття досить популярною була вишивка художнбьою гладдю. Інші райони менше використовували цю техніку. Тут це було масово поширеним явищем. Наприклад у Луцькому районі вишивали хрестиком  різнобарвним. Старовижівському, де було поширене ткання, занизуванням… Кожен може знайти щось із свого регіону, а можливо, навіть із свого села», - зауважила завідувач відділом етнографії.

Відрізняється одяг і за статками волинян. На виставці також можна знайти зразки візерунків характерні для волинської вишиванки. Як розповідають в музеї, експозиція особливо цікава для закордонних відвідувачів. А ще, за словами спеціалістів, подібні експонати стають надзвичайним раритетом. Традиційний волинський одяг по селах, для своїх колекцій все більше скуповують «мисливці» за старовиною, як українські так і іноземні. Етнографічну виставку можна переглянути впродовж січня.