До редакції газети «Аверс-прес» звернулися ошукані волиняни. Як виявилося, бажання заробити обернулося невтішними результатами. Замість високооплачуваної роботи у столиці, люди натрапили на підприємливих «ділків», що  вміло «розводять» довірливих громадян, котрі, втікаючи від злиднів, шукають кращої долі у великих містах - пише ТРК «Аверс».

Двоє жителів одного з сіл нашої області розповіли, що оголошення про високооплачувану роботу було розміщено у «Волинській рекламі». Заробітна платня виглядала доволі заманливою. За працю на плодоконсервному заводі пропонували від 6700 гривень і вище. Окрім того, обіцяли безкоштовне харчування.

Загалом «лохотрон» виглядає приблизно так: громадяни телефонують потенційним працедавцям, які докладно розповідають про умови роботи, попередньо уточнюючи, чи бува не місцеві майбутні робітники, і чи мають вони де зупинитися (киянам у працевлаштуванні відмовляють). Коли ж усі деталі з’ясовані, пропонують оселитися в гуртожитку. От тільки розрахуватися за місце проживання необхідно заздалегідь. За одну двотижневу вахту просять 650 грн.

Волиняни, які втрапили на гачок шахраїв, розповіли, що попередньо кінцевого місця призначення їм не  повідомили. Прибувши на київський вокзал, люди зателефонували авторам оголошення, а ті в свою чергу скеровували, куди потрібно їхати. На кінцевій зупинці їх зустрів молодий чоловік і привів до офісу. Вже там і був підписаний договір щодо оплати за помешкання. Щоправда, у документі зазначалося: гроші віддають не за гуртожиток, як ішлося у розмові, а за отримані «послуги». На такий нюанс люди не звернули уваги, бо ж надто привабливо виглядала заробітна платня мало не у 1000 доларів.

Гуртожиток, у якому проживають працівники плодоконсервного заводу, і справді існує. Туди й спрямували горе-заробітчан. Вже на місці волиняни з’ясували, що гроші віддали шахраям, адже працівники проживають там безкоштовно. Та й працювати на заводі мало хто хоче через низьку заробітну плату (трохи більше 100 гривень за добу), яку до того ж виплачують із затримками. Не важко здогадатися, що «липові працедавці» не мають жодного стосунку до підприємства, пропозиції роботи від якого вони поширюють. У гуртожитку історія ошуканих волинян нікого не здивувала, оскільки подібних людей туди навідується чимало.

Журналісти газети «Аверс-прес» теж спробували «працевлаштуватися» за подібною схемою. Знайти в Інтернеті номери мобільних телефонів, які нам повідомили ошукані заробітчани, було нескладно. Щоправда, на багатьох сайтах оголошення за цими номерами видалено. По телефону жіночка спочатку уточнила, чи ми не з Києва, та розповіла про умови праці на заводі. За тиждень пообіцяла 3,5 тисячі гривень та дворазове харчування,  а також попередила, що доведеться заплатити за проживання у гуртожитку 650 гривень.

Зв’язатися з шахраями, які обіцяють «золоті гори» довірливим заробітчанам, можна  за такими телефонами: 0967385662, 0666762094, 0951033538 (останній – номер телефону чоловіка, який зустрічав людей та проводив їх до офісу).

Зазначимо, що подібні оголошення не є поодинокими. За такою ж схемою «працевлаштовують» не лише на плодоконсервний завод, але й у київський тепличний комплекс (зв’язатися можна за номером: 0951033538).

В обох випадках журналістам не вдалося випитати адреси київських офісів. Співрозмовники наголосили: куди їхати розкажуть вже тоді, коли потенційний працівник приїде у столицю.

Отож, шукаючи способу покращити своє матеріальне становище, варто пам’ятати про спритників, які наживаються на вашій довірливості. А  правоохоронцям, вочевидь, байдуже до подібного шахрайства – такі висновки можна зробити з доволі довгого існування подібних «контор».