До редакції Інформаційного агентства Волинські Новини надійшла скарга від лучанина Сергія. Скориставшись рубрикою Повідом новину, він розповів, що водій одного з маршрутних таксі відмовився везти пасажирів-пільговиків, хоч і мав практично порожній салон.

Це сталося 18 січня близько 13.45 на вулиці Гордіюк. Водій маршруту № 10 відмовився перевозити двох пасажирів з посвідченнями, виданими виконкомом міськради.

Нагадаємо, минулого місяця міськвиконком затвердив перелік категорій громадян, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті:

- інваліди війни (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);

- учасники бойових дій;

- особи, на яких поширюється статус члена сім’ї загиблого (померлого);

- діти-інваліди до 18-ти років (з одним супроводжуючим) та інваліди з дитинства першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);

- інваліди по зору та інваліди з ураженням опорно-рухового апарату першої та другої груп (з одним супроводжуючим інваліда першої групи);

- постраждалі від аварії на ЧАЕС першої категорії та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії;

- ветерани ОУН-УПА;

- особи, визнані жертвами нацистських переслідувань;

- громадяни, яким за рішенням виконавчого комітету міської ради видано посвідчення на право безоплатного проїзду в міських автобусах;

- почесні громадяни Луцька.

Таких пасажирів-пільговиків одночасно в салоні автобусу під час руху на маршруті має бути не більше семи.

Як розповідає Сергій, всього у салоні маршрутного таксі було менше семи пасажирів.

«В маршрутному таксі не було більше пасажирів крім двох жінок, які говорили водію, щоб він заспокоївся та були згодні заплатити за проїзд пільговиків», - пише лучанин.

Як розповів начальник управління транспорту та зв’язку Анатолій Миронюк про такі порушення потрібно одразу ж повідомляти міську раду, або на гарячу лінію 15-80, або безпосередньо в управління за телефонами 77-79-86, 77-79-19. Необхідно вказати номер маршруту, час і зупинку громадського транспорту, на якій і відбувся прецедент. Варто й вказати державний номерний знак, якщо його запам’ятали, каже він.

З його слів, скаржник має право звернутися на такого водія до суду, тоді водій відповідатиме за свої дії згідно із чинним законодавством. Якщо ж звернення надійде до управління, порушника, у разі доведення його вини, покарають, згідно з Трудовим кодексом: або оголосять догану, або його звільнять.

Редакція Волинських Новин надіслала на адресу управління цю скаргу. Там, своєю чергою, пообіцяли на неї відреагувати.

Як стало відомо згодом, перевізник у цій ситуації був не винен.

Начальник управління транспорту та зв’язку Ататолій Миронюк повідомив, що перевізник того дня вчинив згідно з інструкціями. Посвідчення на 2014 рік були видані уже після 18 січня цього року, адже того дня було лише підписане розпорядження. Нові посвідчення були видані згодом, за кілька днів.