З 1 лютого активісти громадського сектору Євромайдану щовечора показують силовикам на великому екрані новини 24-го каналу та «1+1» - пишуть Факти.ICTV.

Ті у відповідь голосно вмикають музику. Як повідомляє Телекритика, організатори «телевізора» кажуть, що не мають наміру перекричати цю вимушену дискотеку або переконати у своїй правоті військових.

Хочуть лише дати їм можливість знати більше про те, що відбувається в Україні. «Частина людей в цій країні зараз живе в інформаційній ізоляції, і це люди, які стоять від нас по той бік барикади. Ми знаємо, що інформацію вони отримують дозовано: це тільки Перший канал, «Інтер». Право на інформацію - це конституційне право людини. Ці люди мають право бачити інші новини, і якщо ми можемо їм у цьому допомогти, ми стараємось їм у цьому допомагати»,- каже активістка громадського сектору Євромайдану Леся Ганжа. За її словами, було вирішено показувати новини каналу 24 та «1+1», але відмовитись від контенту 5-го каналу.  «Тому що наскільки нам відомо, пропаганда працює проти 5-го каналу, він викликає агресію по той бік барикад. А наше завдання не є викликати агресію. Наше завдання - просто розказувати, що відбувається тут, з нами, чому ми тут. Ми хочемо, щоб вони нас почули і зрозуміли», - каже Леся Ганжа.

«Знаєте, якби не 32 сотня самооборони (Косів), хрін би ми що зробили. Чуваки просто генії бензопили і шуруповерта. За декілька годин учора спорудили нам супермега-конструкцію. А сьогодні — навечір організовано доставили на барикаду на Грушевського. Я досі не можу відійти від захоплення злагодженістю і працьовитістю цих людей»,- розповідає активіст громадського сектору Євромайдану Андрій Меаковський.

Військові реагують на цю громадянську ініціативу по-своєму: вмикають музику, щоб заглушити трансляцію новин. Організатори «телевізора» на Грушевського сприймають це як добрий знак.  «Мені здається, що ця дискотека створила набагато більший деморалізаційний ефект, ніж наша діяльність, тому що музика грає голосно і майже всю ніч. ...Коли вони починають думати про щось стороннє, у них включається процес мислення, вони з роботів перетворюються на людей, які задумуються, чому і за кого вони тут стоять. Наше завдання - щоб вони почали думати і робили самостійний вибір. Не варто нікого переконувати»,- говорить Андрій Меаковський.