В обласному центрі Волині продовжують впроваджувати енергоощадні технології. Про це йдеться у звіті Луцького міського голови Миколи Романюка.

За словами міського голови Миколи Романюка, завдяки низці проведених заходів у місті споживання електроенергії бюджетними установами порівняно з 2010 роком зменшилось на 17%, газу – на 20%, а гарячої води - на 30%.

Нагадаємо, що минулого року Луцька міська рада підписала Кредитний договір із Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) для залучення, на умовах співфінансування, кредитних коштів на впровадження енергоефективних заходів на шести об’єктах комунальної власності. Йдеться про гімназію №21, школи №5, №10, дитсадки №11, №21 та Луцьку міську клінічну лікарню. «У 2013 році отримали перший транш від НЕФКО у розмірі 110,1 тисячі євро», - зазначив градоначальник.

Частка кредитних коштів від Корпорації НЕФКО становить 90% від загального обсягу інвестиційних витрат або приблизно 4 мільйони гривень. Частка коштів міського бюджету в загальній сумі інвестицій становить 10% або майже 445 тисяч гривень.

Крім того, між Луцькою міською радою, ДКП «Луцьктепло» та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписано угоду про підготовку кредитного фінансування реалізації Проекту реконструкції системи теплопостачання міста Луцьк. Ця угода передбачає надання гранту розміром 4 мільйони євро. За умовами договору, цю суму місто повертати банку не буде. «Крім цього, банк надає кредит у 10 мільйонів євро. У рамках проекту планується реформування системи теплопостачання міста. Зокрема, будуть встановлені індивідуальні теплові пункти, проведено ремонт та заміну магістральних теплових мереж, здійснено часткову заміну внутрішньодворових теплових мереж», - пояснив у звіті Микола Романюк.

Крім цього, проектом передбачається заміна та модернізація котельного обладнання, встановлення системи дистанційного контролю та моніторингу «SCADA». В інвестиційній програмі врахована також необхідність обов’язкового виведення з експлуатації всіх підвальних котелень міста. Відповідно до попередніх розрахунків, реалізація цього проекту має забезпечити економію природного газу в обсязі 13,9 мільйона кубометрів на рік.

З метою впровадження енергоощадних технологій минулого року підписали також Партнерську угоду з головним партнером Проекту «Енергія для Мерів Сходу» – Болонським університетом. У листопаді 2013 року за цим проектом отримали кошти від Європейської комісії в сумі 22,6 тисячі євро.

«Ці кошти будуть використані на реалізацію енергоощадних заходів у дошкільному навчальному закладі №7. У приміщенні, збудованому ще у 1979 році, будуть проведені роботи щодо встановлення індивідуального теплового пункту, часткова заміна вікон та дверей. У наших планах - утеплення стін та даху, остаточна заміна вікон на енергоощадні», - йдеться у звіті градоначальника.