Сьогодні мобільна творча група в режимі підвищеної секретності провела операцію «Пиріжок». Репортери «НД» інкогніто проникли до їдалень першої та другої шкіл, де опитали учнів, сфотографували меню й рознюхали, що тут із чим їдять - пише Нововолинськ Діловий.
Окрім того, здійснили контрольну закупку пиріжків і вдумливо їх продегустували...
Та про все по порядку.
Отже, ЦІНИ В обох школах вони однакові.
Вартість порції та закладку продуктів у страви визначає комбінат шкільного харчування, він же відповідає за якість. Адміністрація школи лише контролює харчування дітей. Страви куштує шкільна медсестра, перевіряє бракеражна комісія, до складу якої можуть входити й батьки.
Комбінат бюджетним коштом закуповує продукти й розвозить їх по освітніх закладах.
Саме працівники КШХ господарюють у їдальнях і кухнях, які кожна школа безоплатно здає в оренду тому ж таки комбінату. Сплачує він лише за світло.
Під час нашого візиту учнів у другій школі швидко й чемно обслуговували кухарі Валентина Іванівна Бірюкова і Тамара Іванівна Касьян. Здебільшого діти купували пиріжки й булочки з соком або чаєм.
по 5 гривень — на сиріт,
по 2,5 грн. — на дітей із малозабезпечених родин,
по 2,8 грн. — на кожного учня початкових класів.
Малозабезпеченими шкільна адміністрація вважає родини, які мають відповідну довідку з управління праці і соцзахисту. За відсутності такої довідки навіть багатодітним сім'ям пільг на оплату харчування у школі не надають.
Про це сказали нам директори обох шкіл: Сергій Мороз і Алла Кобиш.
До прикладу, у ЗОШ №2 нині є 19 дітей із малозабезпечених родин. У грудні таких дітей було 28. Ясна річ, родини 9 дітлахів своє матеріальне становище за місяць різко не покращили, але тут усе вирішує довідка з «забезу». Або вона є, або її нема...
Фактично скромний обід чи підобідок школяра обходиться у 6-7 гривень. Дещо ситніший потягне й на 10 гривень.
У початкових класах усім дітям дають комплексний сніданок. Зазвичай це друга страва й напій, зрідка — яблука на додачу. Теоретично сніданок безкоштовний — за бюджетні 2,8 грн. Але здебільшого батьки доплачують по 2,7 грн. на день. Разом набігає 5,5 грн.
Ось такий сніданок малого школярика коштує 2,8 грн. (це суто бюджетний варіант, без батьківських доплат).
А отакий — 5,5 грн. Тут, як бачите, більше риби (або м'яса).
Про збалансоване, калорійне й раціональне харчування за 2,8 грн. говорити не доводиться...
У першій школі, зі слів директора, щодня з'їдають баняк борщу чи супу (20 літрів). Гаряча перша страва дітям життєво необхідна. Однак майже всі учні, яких ми зустріли в їдальні, купували піцу, пиріжки з халвою та згущонкою, чай, а також сік у картонній упаковці.
Уже наприкінці операції «Пиріжок» ми з колегою витягли свої контрольні закупки і кинули жереб. Йому дісталися пиріжки «мейд ін колегіум», а мені — випічка з другої школи (3 штучки).
Що вам сказати? Смачні пиріжечки, особливо з сиром. Тільки ж ними школяр не наїсться за 4 грн. 75 коп. А тато-мама чи бабуся-дідусь грошей не друкують.
Добре, коли вдома дитина може нормально поснідати, пообідати і повечеряти. Але чимало нововолинських дітлахів про таке вже можуть тільки мріяти…
Коментарі
коментарів немає