Вік тінейджерства недарма називають перехідним – переконані психологи. Вже не діти, але ще й не дорослі намагаються вперто довести, що вони особливі. Нерідко - через агресію. Психологи кажуть: однією з причин жорстокої поведінки є агресивні мультфільми та комп’ютерні ігри - пишуть Факти.ICTV.
Саме вони найбільше псують ще не сформовану психіку дитини. 13-річний Антон від гаджета не відводить очей. Гра в «стріляли» - його найулюбленіша. Признається – відривається на повну лише на шкільних перервах, бо вдома така розвага – табу. «Там братик менший, і не можна з ним грати в такі ігри. Тому що в нього ще психіка нездорова, і він б’ється після цього і дуже вередує», - розповідає учень 7-го класу.
Трохи старші не лише вередують, а й виливають агресію на ровесників. Тому у школах почастішали випадки некерованої жорстокості учнів. І якщо раніше бійки влаштовували лише старшокласники, то сьогодні недитячі розбірки - звична поведінка навіть для 10-12-річних. Та найнебезпечніше - що весь процес знущання з однолітків записують на відео і спокійно розміщують в Інтернеті. До того ж дівчата у кривавих бійках значно жорстокіші за хлопців. Як-от, наприклад, катування і майже доведення до самогубства маріупольської школярки однолітками. Кадри страшних знущань з 15-річної Валерії у березні 2013-го з’явилися в Інтернеті. Тоді дівчину ледь не повісили на шарфі. «Конфлікти зараз бувають не так часто між хлопцями, як дуже часто між дівчатами.
Це може бути дівоча заздрість. Це може бути перші почуття до однієї тієї ж статі чоловічої, нерозділене кохання, яке починається з 7–8 класу», - пояснює директор столичної школи №197 Світлана Куца. Зупинити жорстокість можуть лише батьки. Бо насправді дитина копіює всі їхні звички, і погані - насамперед. Тому накупити «стріляло» і тішитися, що дитина вам не заважає – це підштовхувати власне чадо на злочинний шлях.
«Потрібно займатися нею. А багато батьків вважають, що для того щоб з дитиною все було в порядку, достатньо її посадити перед телевізором або перед комп'ютером, головне - щоб він сидів удома. Насправді, це в корені невірно», - каже психолог Наталія Бугайова. Найпростіший шлях до подолання проблеми - спробувати зрозуміти причину дитячої агресії.
Тому намагайтеся багато й відверто говорити з підлітками. І замість повчань чи осуду - пояснювати, що добре, а що ні. Дитина має зрозуміти: світ сповнений не тільки жорстокості, а й любові.
Коментарі
коментарів немає