Захоплені адмінбудівлі нині утримуються та дисципліновано охороняються. Принаймні, так оголошували штурмовики після захоплення кожної держустанови. Повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Сьогодні, 19 лютого громада Луцька під проводом загонів самооборони та «Правим сектором» взяла штурмом мало не всі адмінбудівлі міста. Загалом участь взяли приблизно 30 тисяч людей.
1. Приміщення ОДА захопили без бою
Спочатку люди о 10.00 год. зібрались на Театральній площі і ходою рушили на Київський майдан до приміщення Волинської облдержадміністрації. Коли ж громада прийшла під стіни ОДА і виявилось, що у приміщенні окрім двох охоронців нікого немає, люди вирішили заблокувати адміністрацію та створити там штаб і медпункт. Оскільки центральний вхід був зачинений, активісти почали трощити вінка та скляні двері. Били хто чим міг – палицями, кийками, каменями, та всім, що потрапляло під руку. Коли ж вдалось прорватись всередину, люди швидко розбіглись по приміщенню в пошуках працівників адміністрації і правоохоронців.
Втім, ще зранку стало відомо, що керівництво облдержадміністрації наказало працівникам повертатися додому у зв'язку із намірами штурмовиків захопити головне приміщення Волині.
Оскільки будівля була пуста, організатори швидко дисциплінували громаду, і люди заходилися розчищати наслідки свого ж погрому.
Одні прибирали будівлю від скла, інші виносили меблі з кабінетів та будували барикади. Кілька активістів також знайшли хід у підвал, де, за чутками, сидять правоохоронці. Однак і там їх не було. Проте активісти знайшли два ящики з протигазами, винесли їх на вулицю та роздали активістам.
Коли ситуація з ОДА стала ясною, протестувальники розділились на кілька напрямків: одні пішли штурмувати Управління МВС України, а інші до СБУ, до Міськвідділу та до прокуратури міста та області. Решта залишилися організовувати штаб Майдану, записувати медпрацівників і волонтерів.
2. Луцькі міліціонери склали зброю перед штурмовиками
Під міськвідділком ситуація складалась не набагато складніше. Коли громада близько 12.00 год. прийшла під стіни приміщення, начальник МВ УМВС Василь Марчишак одразу прийняв умови активістів, тобто мирно здати зброю та амуніцію і відпустити правоохоронців додому, що вони й зробили.
Правоохоронці спокійно вийшли з приміщення, познімали каски й бронежилети, віддали щити та кийки. Штурмовики одразу одягли на себе те, що залишили міліціонери. Потому зайшли у підвал Луцького МВ УМВС та вивели ще кількох працівників.
Приміщення міськвідділу не громили, однак і там лишились вартові.
3. Вогонь, вибухівка і кров - у Волинській міліції готувалися до збройного захисту
Близько 11.30 найбільша частина активістів підійшла до стін УМВС області. Тут події розгорталися набагато складніше та страшніше, ніж під ОДА та міськвідділом. Люди уже повністю розгромили приміщення. Активісти жбурляли у вікна петарди, видирали бруківку і нею кидали у вінка, двері та стіни.
Правоохоронці застосовували димові шашки, перцевий газ та шумові гранати.
Через годину запеклого штурму та переговорів правоохоронці здались, поскладали всю свою зброю та покинули приміщення. Люди створили живий коридор, через який під вигуки "Ганьба!" по одному приміщення залишали працівники міліції.
Начальник УМВС Олександр Терещук кілька разів попереджав координаторів штурму про озброєних спецпризначенців.
Коли керівники акції разом з журналістами увійшли досередини, на внутрішньому дворі побачили три автобуси, у які сідали озброєні беркутівці. Терещук віддав наказ, щоб автобуси рушали з території УМВС, однак активісти побачили, що міліціонери вивозять із собою зброю. Сталася нетривала сутичка, Терещук кинувся розбороняти, кілька правоохоронців повіддавали активістам свої щити і кийки.
У приміщенні УМВС знайшли і губернатора області Олександра Башкаленка. Люди стали шарпати та побили Башкаленка.
Чиновника захопили в полон. Кілька молодих людей стали на варті біля входу. На даний момент приміщення захоплене, а активісти «Правого сектору» нині утримують та охороняють. Вони також позабирали зброю, бронежилети та інші предмети амуніції правоохоронців. Все це охороняється від простих громадян, і за неперевіреною інформацією буде відправлятись на Київ.
4. Волинські СБУшники гарячково палили документи і пообіцяли бути з народом
Приблизно в 11-й ранку очевидці стали повідомляти про те, що біля СБУ силовики спалюють документи.
Приблизно о 12.30 колона активістів рушила до приміщення УСБУ, до людей вийшло керівництво та пообіцяло, що волинські співробітники Служби безпеки залишаться з народом. Біля установи залишилося з десяток охоронців, решта мирно пішли на Театральну площу.
5. Із прокуратури винесли техніку та документи
Приблизно така ж картина і з прокуратурами міста та області. Ще зранку стало відомо, ніби працівники виносять з приміщень техніку та важливу документацію. А близько 13.00 год. активістам вдалось пробратись до приміщення та закріпити свої позиції. Біля кожних дверей та входів нині сидить по кілька вартових, які нікого не пускають до середини, у тому числі й журналістів.
За словами одного з активістів, кожна група вартових заступає на добу. Основне завдання - це охороняти будівлі та приміщення від мародерства.
Між тим місто залишилося без правоохоронців, людей обіцяють організовувати у патрулі, які охоронятимуть правопорядок в обласному центрі Волині.
Коментарі
коментарів немає