Україно-російський газовий конфлікт навчив європейців більш серйозно ставитися до енергетичних питань. Щоб більше не залежати від таких ситуацій, в багатьох країнах вже вирішили розробити спеціальні програми. Наприклад, поляки до 2020 року побудують відразу дві атомні електростанції, оскільки своїх держава не має. Але щоб за цей час не повторилося січневих проблем за кілька наступних місяців буде зведено новий порт спеціально для прийому танкерів з крапленим газом. Тоді замість російського блакитного палива можна буде купувати газ у Катарі або Кувейті.
Румуни знову підняли питання щодо відновлення проекту Nabucco. Новий газопровід, який омине Росію, буде постачати газ з прикаспійських країн до Старого Світу напряму. І в цьому Румунія шукає підтримки в інших країнах Євросоюзу. Словаччина, в свою чергу, готова подати позов проти України та Росії, оскільки за період конфлікту її промисловість втрачала по 100 мільйонів євро на день.
Німці були менш категоричними та нагадали сусідам по ЄС, що існують і інші види енергії. Тому ця ситуація ще раз навчила країну, що не можна забувати про альтернативні джерела. З цією ідеєю погодилися в Хорватії, яка, до речі, вирішила збільшити кількість підземних сховищ газу з одного до трьох.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає