З початку цього року понад 100 лучан отримують гаряче безкоштовне харчування в їдальні Територіального центру обслуговування, що на вулиці Данила Галицького - пише газета «Волинь-Нова».
Цього дня на обід тут був український борщ, тюфтельки з гречаною кашею, хліб, чай і вафелька до нього.
— Смачно? — запитую в одного з відвідувачів.
— Як удома. Так готувала ще моя мама, — каже. — Тільки вдома тепер я вже не пообідаю.
Пан Сергій, так представився чоловік, ходить у Терцентр уже півроку. Після того, як померла ненька, яка була його опікуном, залишився без засобів до існування. Торік нарешті йому призначили мінімальну пенсію по інвалідності та безкоштовне харчування. Чоловік каже, що до цього м’ясо і рибу бачив хіба що у свята. На мінімальну пенсію розкошувати ж не будеш. А тут у меню є постійно страви з них.
Другий місяць ходить у їдальню і пан Володимир. Після смерті у 83 роки дружини він залишився сам. Дітей у подружжя не було. Тож допомогти фінансово чи по господарству нікому. Чоловіка обслуговує соціальний робітник. Він і запропонував відвідувати благодійні обіди, які фінансує Волинська єпархія Української православної церкви.
— Готують тут смачно, гарно обслуговують, — ділиться враженнями пан Володимир. — Та й поспілкуватися з людьми можна, поки накривають на столи.
Щоденно в їдальні Терцентру харчується до 130 чоловік. На обіди для 50 із них кошти виділив благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк», для решти — Волинська єпархія Української православної церкви.
— Скажімо, коли у четвер до нас приходить 120 чоловік, то 50 годуємо за кошти фонду, а 70 — єпархії, — розповідає директор Територіального центру соціального обслуговування Луцька Галина Шатецька. — З початку року лише церква профінансувала обідів майже на 2000 гривень. Харчування у нас калорійне. Щодня міняється меню. У ньому є риба, сосиски, шніцелі, різна випічка та гарніри. Залежно від меню на людину витрачають в середньому по 7 гривень на день. Підопічні харчуються безкоштовно впродовж двох місяців на рік. І це для них суттєва допомога, бо ж щомісяця можуть заощадити на обідах до 160 гривень. Ті, котрі не мали змоги прийти до їдальні, наприклад через хворобу, харчуються після одужання.
Щочетвергова за християнським звичаєм трапеза традиційно розпочинається з молитви і благословення священика Свято-Покровського храму Романа Лафети. Відвідувачі їдальні мають змогу поспілкуватися з ним, більше дізнатися про церковні свята, пости, поставити душпастирю запитання. Бачачи священнослужителя, люди, які приходять сюди не від доброго життя, просять, аби розтлумачив християнські закони. Така духовна опіка необхідна їм, вона дає сили справитися із ситуацією, в якій опинилися. Виділяючи дещицю із зібраних пожертвувань, церква своїм прикладом показує, як кожен із нас може допомогти нужденним. Окрім обідів, вона забезпечує Терцентр і продовольчими наборами. Скажімо, до 70-річчя визволення Луцька від німецько-фашистських загарбників зібрала продукти, аби працівники соціальної установи могли зробити приємний сюрприз підопічним.
До речі, Територіальний центр обслуговує не лише інвалідів, одиноких людей похилого віку, котрі опинилися у скруті, а й молодих. Зокрема тих, які стоять на обліку в Центрі зайнятості як безробітні чи мають малолітніх дітей. Тут вони можуть скористатися безкоштовними послугами пральні, перукарні, відвідати фізкабінет, кімнату дарованих речей, позайматися на тренажерах. Допоможуть тим, хто потребує засобів для пересування, — візків, ходунків, а також засобів особистої гігієни.
— Коли розпочинався проект благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк» «З добром у серці», ми могли забезпечувати памперсами лиш 130 чоловік, тепер більш як 400, — тішиться директор Територіального центру Галина Шатецька. — Нам стало легше працювати. Щороку отримуємо більше допомоги від благодійників. Люди охочіше діляться з тими, хто потребує її. Допомагають нам не лише бізнесмени, фермери, а й жителі Луцька — хто картоплею, хто буряками. Нині співпрацюємо не лише з Фондом Ігоря Палиці, а й зі Скандинавською місією, ВАТ «Луцьксантехмонтаж-536», ТзОВ «Волиньхліб», ВАТ «Хліб», благодійними фондами «Європейський вектор», «Плече», підприємцем Хорошенком та іншими. Тож хочу подякувати всім, хто відгукується на наші прохання. Хай Господь віддасть їм сторицею за добрі справи і милосердя.
ДО РЕЧІ.
Завдяки співпраці з релігійними, громадськими організаціями, підприємствами і бізнесменами торік 614 лучан Територіальний центр забезпечив продовольчими наборами, 1928 — одягом та взуттям, 268 — допоміжними засобами пересування. Крім того, видав 1820 упаковок підгузок для дорослих, інших засобів гігієни.
Понад сто лучан отримують безкоштовне харчування
четвер, 20.02.14 17:55Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає