Половина вулиць Луцька зареєстровані з помилками. Це так постаралися місцеві депутати і чиновники. Саме через їхні помилки кілька тисяч лучан не можуть належно оформити документи із житлом. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Зокрема, у різний час, в намаганні прославитися перед громадою або вислужитися перед своєю політичною силою, депутати і міські голови перейменовували вулиці на свій лад в честь певного визначного діяча, або ж історичної події. Коли нову назву затверджували на сесії, чиновники неуважно ставилися до правопису і через їхню халатність зараз потерпають тисячі лучан.
Вчора до нашого видання звернулися лучани, які намагалися оформити приватизовану квартиру у Державній реєстраційній службі, а їх випровадили з «недійсними» документами.
Недійсними виявилися Витяг з рішення міськради про надання житлового приміщення, прописка у паспорті громадянина України, видане Департаментом ЖКГ розпорядження про приватизацію житлового фонду і Свідоцтво про право власності на квартиру. Мова йде про квартиру на вулиці Щусєва. Яка чомусь в Реєстраційній службі Мін'юсту зареєстрована як ЩусЕва.
Тобто, усі документи, у яких вулиця ЩусЄва вказана через літеру «є» - недійсні.
Зауважимо, вулиця Щусєва названа на честь відомого архітектора Олексія Щусєва, і саме за його проектом побудовано Троїцьку церкву Почаївської Лаври. Хто ж тоді Щусев, прізвищем якого, як з'ясовуємо, назвали цю вулицю?
Ми вирішили дізнатись хто ж відповідає за назви вулиць у Луцьку, і який варіант назви вулиці правильниий. З цим питанням ми звернулись до відділу реєстру житлового фонду департаменту ЖКГ Луцької міської ради.
«Ми завжди писали Щусєва, через «є». Це мабуть в базі даних реєстраційної служби неправильно введено. Наша база даних ще з 1992 року, тому ми завжди писали Щусєва і ніколи проблем не було»,- запевнила секретар відділу реєстру житлового фонду ЖКГ.
Тож ми звернулись до міської реєстраційної служби, де нас запевнили, що затверджувати та вводити вулиці у базу не їхня компетенція, а займається цим Волинська філія державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України.
У інформ'юсті нас почали переконувати у протилежному.
«Ця вулиця мусить писатися через літеру «е», тобто Щусева. На підставі рішень Луцької міської ради вносяться вулиці в базу даних в Києві. Для того аби виправити вулицю потрібен лист з Луцької міської ради, а для цього мабуть потрібно аби люди йшли у міську раду і просили внести зміни до рішення»,- заявила адміністратор Таїсія Володимирівна.
У Луцькій міськраді заявили, що вулиці затверджує КП «Луцькмістобуд».
А КП «Луцькмістобуд» у свою чергу також знімає з себе всю відповідальність і запевняє, що винна у всьому міська рада. Тобто виходить замкнене коло, а винних немає.
«Назви вулиць придумують депутати міської ради, видають рішення, це їхня парафія, чому вони скеровують невідомо на кого? Можливо це просто технічна помилка працівника, який готував цю документацію? КП «Луцькмістобуд» реєстрував вулицю так, як вказано у рішенні міської ради, тобто Щусева».
Мовляв, у цій установі вже давно не займаються цим питанням і дякують Богу, що його спекались. Відправляють нас до рішення Луцької міської ради №28/12 від 18 червня 2008 року.
А головне те, що ніхто з вищегаданих установ не проінформував, що повинні робити люди, документи яких «недійсні». У будь-якому випадку такі проблеми виникатимуть чи то з тими хто живе на вулиці Щусєва, чи то з тими, хто живе на Щусева.
Тож ми вирішили розшукати головного відповідального за рішення Луцькради, яке й надало чинності назвам вулиць із помилками. Екс-мер обласного центру Богдан Шиба і прокоментував кореспондентам цю ситуацію, оскільки саме під час його головування в місті було прийняти дане рішення. За словами колишнього градоначальника, список вулиць Луцька для цього рішення готувало відділення «Укрпошти», і мовляв саме там і допустились граматичних помилок. А він і депутати з чиновниками тут - ні при чому.
Стосовно того, що ж робити людям, Богдан Шиба порадив звернутись до реєстраційної служби з офіційним листом.
«Це брехня! Через одну літеру документи не можуть бути недійсними! Людей просто лякають, а той чиновник, який каже, що документі недійсні має відповідати за свої слова. А список вулиць готувала «Укрпошта». Спочатку на сесії міської ради треба завердити зміни, а потім, щоб люди звернулись в центр надання адміністративних послуг, щоб там виправили помилки».
Екс-мер навіть втямити не може, що людей ганяють по кабінетах через бюрократичну, в тому числі і його, дурну помилку.
Навіть якщо зараз цю помилку знову виправлять на сесії, людям доведеться ганяти по інстанціях ще більше. Тобто виходить глухий кут.
Між тим у Генеральному плані Луцька вулиця Щусєва також вказана через літеру «е».
Цікаво, що на офіційному сайті Луцької міської ради ця вулиця пишеться у двох різних варіантах - і ЩусЄва, і ЩусЕва. Та й це ще не все. Саме на цій вулиці знаходиться і школа №17. За адресою вул. ЩусЄва, 7.
То виходить, що і школа має недійсні документи?!
До речі, це не єдині помилки в рішенні міської ради, згідно з якими у лучан виникають проблеми з оформленням документів. Наприклад,вулицю Івана Франка подекуди вказано як просто «вулиця Франка», вулиця названа на честь Михайла Глінки пишеться як ГлИнки, на честь актора й режисера театру Євгенія Вахтангова у Луцьку знають як ВахтаМгова, композитора Мілія Балакірєва у нас перехрестили на БалакИрЕва, відомого ботаніка та генетика Миколу Вавілова в Луцьку через неправильно написану вулицю знають як ВавИлова, артиста Михайла Козакова - як КАзакова, художника Брюллова - написали як Брюлова.
Коментарі
люстрація
27.02.2014 21:58:20
це більше тисячі людей тільки на Щусєва мусять міняти документи через одного йолопа, а ще ж мешканці Глінки
народ
28.02.2014 09:44:50
просто їм плювати на людей, і а наслідки після рішень. які вони приймають...мабуть один з другим мабуть і не заглядали в той список...або просто сильно велмкі грамотєї
Отож
28.02.2014 15:43:01
От вам і люстрація - з чого починаємо і з кого починаємо, а ці що, народу служать чи соі потихенько підворовують? та ви подивіться всі їхні рішення і всю їхню діяльність