У лютому працівниками ДП «Волинські старожитності» передано майже 2000 експонатів до фондів Володимир-Волинського історичного музею, – повідомив прес-центр ДП «Волинські старожитності». Знахідки були виявлені під час археологічних та ексгумаційних досліджень спільної українсько-польської експедиції ДП «Волинські старожитності» та Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва.

Археологи розпочинали дослідження фундаментів замку Казимира Великого на городищі у Володимирі-Волинському, коли у 2010 році вперше виявили свідчення страшних злочинів середини ХХ ст.

«За кожною знахідкою стоїть доля людини, - розповідає Тарас Верба, начальник розкопу експедиції. - І тому ці експонати набувають окремого статусу - статусу свідків злочинної діяльності НКВС. Спільно із Володимир-Волинськом музеєм ми плануємо поступово відтворити події семидесятирічної давності, визначити імена жертв та катів. Адже такі злочини не мають права на забуття. Ми продовжимо дослідження і надалі будемо широко сповіщати громадськість про їх результат, зокрема, шляхом створення постійної виставки у місцевому музеї».

ДП «Волинські старожитності» дякує також за підтримку та співпрацю Міністерству регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства, Державній міжвідомічій комісії у справах вшанування жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України, Генеральному консульству Республіки Польщі у м. Луцьку, ВГО «Союз «Народна Пам'ять», Раді охорони пам'яті боротьби і мучеництва, ГО «Пам'ять Волині», Ярославу Жилкіну, Анджею Колі, Домініці Сємінські, Адаму Кучінські, Міхалу Сємінські, Олександрі Козак, Юрієві Долженко, Тетяні Крупі, Василю Ворону, Сергію Шишкіну та нашому побратимові, «вічному революціонеру» Павлу Боболовичу з Любліна.
Дослідження на городищі будуть тривати й надалі. Цього року це буде вже 5-й сезон експедиції.