Які питання готувалися обговорювати на зборах трудового колективу ДКП  «Луцьктепло», лишається здогадуватись, оскільки, вочевидь, керівництву завадили провести їх так, як вони планували. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Сьогодні на державному підприємстві «Луцьктепло» о 14 годині відбулися відкриті збори трудового колективу. Яке питання мали піднімати та обговорювати на зібранні працівники до останнього не знали.

На прохідній ДКП «Луцьктепло» пропускали усіх працівників підприємства, окрім особливо небажаних гостей – кореспондентів та екс-працівників, які також хотіли почути про що йтиме мова.

На територію комунального (!) підприємства нас не впустили та попросили зачекати. Тут чоловік, який вийшов і сказав нам, що згідно наказу керівництва нас не впускають, панічно почав комусь телефонувати і казати, що прийшли журналісти. Через деякий час цей же незнайомець сказав нам пройти за ним.

Таким чином, він нас провів до кабінету самого директора ДКП «Луцьктепло» Олександра Киричука.

До пана Киричука у кореспондентів питань було безліч, зокрема, ми поцікавилися і тим, чому наша присутність була небажаною як сьогодні, так і на зборах, які відбулися 31 грудня 2013 року. Одначе керівник дуже здивувався, що сьогодні нам заборонена присутність на зборах.

«Вас не пускають на відкриті збори? Значить зі мною ви зайдете на відкриті збори!», - переконував журналістів «Під прицілом» Олександр Киричук.

Однак посадовець відмовився втаємничити журналістів у те, які секртені питання розглядалися на попередніх зборах трудового колективу, які відбувалися 31 січня 2014 року. Нагадаємо, тоді кореспонденти більш як годину простояли біля входу, однак до приміення ДКП «Луцьктепло» так і не потрапили. Натомість Олександр Киричук зіронізував, що журналісти й так обізнані з усім, що відбувається у його колективі.

Небагатослівним виявився директор ДКП і щодо сьогоднішнього порядку денного. 

 «На зборох побачите, виключно по роботі», - запевнив Олександр Киричук.

У актовий зал, де мали проводитись збори, Олександр Киричук з нами не пішов, залишився на робочому місті. Тим часом, там вже зібралося понад сотня працівників.

Несподіваним поворотом став візит активістів.

Сьогодні навідатися до «Луцьктепла» вирішили і «Правий сектор», і «Автомайдан», і «Самооборона». Разом із ними вдалось пройти і Неонілі Савчук, яку на минулих зборах було звільнено з посади фахівця з питань зайнятості ДКП «Луцьктепло».

Олександр Киричук на зборах почав розповідати своїм працівникам, що підприємство повинне працювати у тому режимі якому і працює під час опалювального сезону, крім того, підприємство повинно бути забезпечене природнім газом, електроенергією і вчасно виплаченою заробітною платою.

«Для чого були зібрані ці збори… Я вимагаю від працівників, щоб у зв’язку з нинішньою економічною ситуацію, була економія природного газу, підживлювальної води, води для використання в технічно-господарських цілях», - сказав Киричук.

Вдумлива промова директора з довгими паузами тивала не більше як 5 хвилин. 

На цьому збори і хотіли зарити. Однак це дуже обурило трудовий колектив, у залі почуалось: «Це все, заради чого ми зібрались?».

Очевидно, що збиралися обговорювати зовсім інші питання, але «небажані гості», увесь план зіпсували. Навіть на столі президії, за яким мало присісти керівництво, були приготовані склянки та пляшка з водою. Вочевидь, засідання передбачалося затяжне. .

Керівник «Правого сектору» Павло Данильчук висловив припущення. що сьогодні готували скорочення для працівників, - саме на їхні прохання активісти прибули на ці збори. Сказав, що приїхали сьогодні на збори на прохання працівників підприємства, бо люди скаржаться, що на ДКП відбуваються незрозумілі речі.

«Незрозуміла ситуація що тут мало відбуватися на зборах, мали бути певні скорочення у зв’язку з відсутністю грошей. Повинні скорочуватись посади, у зв’язку з чим?», - запитав Павло Данильчук.

Після тривалих переговорів та дискусій директор запевнив усіх присутні, що ДКП «Луцьктепло» виключно належить територіальній громаді міста Луцька і працюватиме лише для них, мовляв, маніпулювати підприємством просто неможливо.

«Скорочень більше не буде! Якщо будуть, то тільки в адміністрації. Зарплата підніматиметься!»

Люди почали висловлювати незадоволення.

Як можна нам підняти зарплату, якщо її зрізали, а у вас очевидні надбавки. Коли вона буде підніматися? Чому не всі отримують премії?», - посипались питання від працівників.

Мала можливість висловити свою думку і Неоніла Слюсар, яка обіймала посаду фахівця з питань зайнятості, а також була головою первинної профспілкової організації. Саме тоді, 31 грудня шляхом відкритого голосування працівники профспілок голосували за її відставку. Тричі люди голосували за те, щоб голосування відбувалось таємним шляхом, але на переконання керівництва, таки голосували відкрито. Сама Неоніла Сслюсар сказала, що працівники неодноразово їй телефонували і перепрошували за те, що проголосували за її звільнення, але на них чинився тиск.

Тож, екс-працівник розповіла присутнім за певні порушення на підприємстві, про які знала і раніше. Розповіла і про тисячні премії, які отримували керівники в кінці року, і про те, як мотивував Луцький міський голова Микола Романюк про зміну керівництва на ДКП «Луцьктепло». Також виявилось, що трудовий колектив не був присутнім на конференції профспілкової організації тоді ж 31 грудня, де головою був Олександр Малащук. Тобто, без відома колективу було обрано нового голову профспілок, і як підтвердили самі працівники було підписано сфальсифікований протокол.  

Тож присутній трудовий колектив самоорганізовано проголосував за те, щоб провести позачергову конференцію профспілкової організації до 25 березня і обрати законно нового голову. На цьому і розійшлись.