Двадцятьма мовами світу читали Шевченка учні Ковельської міської гімназії. Окрім споріднених слов'янських мов тат тих, які діти вивчають в гімназії, Шевченків «Заповіт» лунав на «есперанто» і навіть такій екзотичній яванській, якою розмовляє населення далекого індонезійського острова Ява, - інформує «Телевізійний центр Ковель».
«Він був кріпаком, але став велетнем духу. Він був самоуком, але вказував нові шляхи професорам...»
Після короткого вступу ковельські гімназисти розпочинають поетичний марафон: «Заповіт» Тараса Шевченка звучить двадцятьма мовами світу. Окрім споріденних слов'янських та тих, які учні вивчають в гімназії, поезія Шевченка звучить і на штучному «есперанто», і на багатьох екзотичних мовах.
«Мене зацікавила яванська мова. Цією мовою розмовляють в далекій Індонезії на острові Ява. Мені захотілося розказати про неї всім моїм однокласникам. Тому я вирішила декламувати «Заповіт» цією екзотичною мовою...», - розповідає учениця гімназії Ганна Рабко.
На фасаді гімназії того дня вивісили гігантське полотно, орнамент якого діти створювали власноруч. На ньому ж вишили і різноманітні цитати з творів Кобзаря.
«Я в основному працювала над орнаментом. Займаюсь вишиванням давно, мене вишивати навчила мама. Також, окрім вишивання, я займаюся різними видами рукоділля...», - говорить Наталія Шеремета.
«За програмою літератури для учнів 7-го гімназійного класу пропонується вивчення «Заповіту» Тараса Шевченка українською мовою. А я запропонувала: діти, а хіба ми не зможемо до знаменної дати 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка привітати Тараса його ж словом, але різними мовами світу? А власне святкування 200-річчя Шевченка в Ковельській гімназії розпочалося ще 9 листопада, в день слов'янської писемності, коли ми оголосили загальногімназійний проект “Полотно обізвалось словами Шевченка. І кожен клас отримав таке завдання - вишити на полотні слова Тараса Шевченка...», - каже завідувач кафедри української мови та літератури Людмила Барановська.
Окрім просвітницької, акція ковельських гімназистів має й громадянську місію.
«Ох, не однаково мені, як Україну злії люди присплять, лукаві ... Ох, не однаково мені... Оце відчуття — воно зараз в кожному з нас. І, щоб заявити про цю позицію, що нам не однаково, що ми не байдужі, ми оцей проект хочемо показати світу, ковельчанам, нашій громаді», - говорить директор Ковельської міської гімназії Олена Вальчук.
Мовний марафон на східцях гімназії тривав чотири години. Разом з батьками дітей та вчителями гімназії зацікавлено слухали декламаторів поезії Шевченка й звичайні перехожі.
«Я й раніше читала «Кобзар», а зараз послухала — і знову візьмуся читати Шевченка...», - розповідає жителька міста Галич Валентина Сазонова.
Літературну складову акції доповнив флешмоб «Тарас Григорович Шевченко», до участі в якому гімназисти долучалися на перервах, слухаючи поезію Кобзаря.
Коментарі
коментарів немає